Zelená škola

Toto vzdelávanie zmenilo môj prístup k vzdelávaniu iných

„Zisťujem už dlhšie, že použiteľné a praktické výstupy sú dôležitejšie ako hromada informácií. Počas tohto vzdelávania som videla, ako sa to dá urobiť v praxi“ hovorí absolventka inovačného kontinuálneho vzdelávania Lucia Lengyelová zo ZŠ s MŠ Želiarska v Košiciach.

Výučbové programy absolventov druhého ročníka inovačného vzdelávania

V prílohe vám prinášame nové environmentálne výučbové progamy, ktoré vytvorili účastníci akreditovaného inovačného kontinuálneho vzdelávania s názvom „Prierezová téma Environmentálna výchova a vzdelávanie v materskej škole, základnej škole a strednej škole s využitím metódy participatívneho environmentálneho manažmentu" v školskom roku 2013/2014.

Školy menili a inšpirovali! Pozrite sa ako.

Motýlia záhrada, vertikálna zeleň, lokálny piknik, iglu z vŕbového prútia, deň bez počítačov a mobilov, hmyzie hotely, založenie biozáhrady či matematika na strome. Tieto a mnohé iné aktivity počas 16. apríla, Dňa Zelených škôl, robilo viac  ako 17 000 žiakov a učiteľov na 68 školách na celom Slovensku.

Výučbové programy absolventov kontinuálneho vzdelávania

V prílohe vám prinášame environmentálne výučbové progamy, ktoré vytvorili účastníci akreditovaného inovačného kontinuálneho vzdelávania s názvom „Prierezová téma Environmentálna výchova a vzdelávanie v materskej škole, základnej škole a strednej škole s využitím metódy participatívneho environmentálneho manažmentu" v školskom roku 2012/2013.

„Keď sa do niečoho obujeme, dokážeme postaviť na nohy celú školu!“

Povedali si členovia kolégia z gymnázia v Šahách po úspešných aktivitách, ktoré zorganizovali pri príležitosti osláv Dňa Zelených škôl. V týždni od 22. – 28. apríla to na školách zapojených do programu Zelená škola a v ich okolí naozaj žilo. Na 85 školách sa do zaujímavých aktivít zapojilo viac ako 14 000 žiakov, učiteľov, rodičov ale i mnohí z radov širšej verejnosti.

Postery z výstavy na Bratislavskom hrade majú svojich víťazov

Na výstavu posterov na Bratislavskom hrade zaslalo svoj poster 23 škôl z celého Slovenska. Vybrali sme tri víťazné.

Výstava posterov sa konala v galérii NR SR na Bratislavskom hrade. Otvorená bola počas podujatia Zelené školy na Hrad! od Dňa Zeme 22. apríla 2013 do 26. apríla 2013 . Školy v rámci tejto akcie prezentovali svoje postery na témy "Život Zelenej školy" a "Voda v živote Zelenej školy". Cieľom výstavy bolo prezentovať školy zapojené do programu Zelená škola a ich aktivity na pôde Národnej rady SR.

Zúčastnili sme sa celoštátnej Olympiády ľudských práv v Košiciach

Motto: Buď zmenou, ktorú chceš vidieť vo svete. ( M. Gandhi)

Dňa15.novembra 2012 sa žiačky OUI v Lučenci Lenka Rajmová a Marta Berkyová v doprovode koordinátora ZŠ zúčastnili celoštátnej Olympiády ľudských práv žiakov odborných učilíšť a reedukačných centier.

Akcia sa uskutočnila na Spojenej škole v Košiciach.

Ekoučebňa v ZŠ Juraja Fándlyho "ožíva"

Dňa 12.októbra sa žiaci našej triedy - VI.A, vybrali cez piatu vyučovaciu hodinu do školskej ekoučebne. Témou ekoučebne sa zaoberáme už týždne na hodinách ekológie. Najprv sme od pani učiteľky triednej dostali hárky - plán ekoučebne, do ktorého sme nakreslili svoje návrhy, ako by mohla táto učebňa vyzerať. Mnohým z nás sa zapáčili najmä kvetinové špirály, výsadba byliniek, vytvorenie jazierka, oddychovej zóny a podobne.