Zelená škola

Zapoj, zachyť, zdieľaj a súťaž

Chcete zdieľať vaše úspechy a skúsenosti? Zachytiť cenné okamihy? Zapojiť do Zelenej školy čo najviac ľudí? Máte teraz jedinečnú príležitosť!

Deň Zelených škôl je tu opäť

Chceli by ste spropagovať Vašu školu? Radi by ste priblížili rodičom a verejnosti praktické aktivity zamerané na ochranu životného prostredia? Plánujete na Deň Zeme zaujímavé akcie? 

Poznáme školy, ktorým pomôžeme vyrásť

Po ukončení hlasovania, ktoré prebiehalo v dňoch 15. – 30.1 2014 na www.spolusvami.sk, gratulujeme 10 školám, ktoré získali počas hlasovania najviac hlasov.

Rozhodnite, ktorým projektom pomôžeme vyrásť

S cieľom podporiť najlepšie praktické aktivity škôl s priamym vplyvom na zníženie ekologickej stopy školy a jej okolia vyhlasuje Živica s finančnou podporou IKEA Bratislava, s.r.o., Bratislava od šk. roku 2011/12 každoročne grantový program pre školské projekty s názvom "POMÁHAME VYRÁSŤ".

Fotoreportáž z druhých regionálnych seminárov

Prinášame Vám krátku fotoreportáž z druhých regionálnych seminárov programu Zelená škola v šk. roku 2013/2014. Ďakujeme všetkým účastníkom za ich účasť a inšpiratívne stretnutie.
 

Regionálne semináre - november / december 2013

Srdečne Vás pozývame na druhé regionálne semináre, ktoré sa uskutočnia na prelome novembra a decembra 2013.

 

Vzdelávacie centrum Zaježová – miesto pre vaše akcie a oddych

Zrekonštruovaná gazdovská usadlosť na zaježovských lazoch (blízko Zvolena) je to pravé miesto pre vašu školu v prírode, výlet, teambuilding, či oddych v prírodnom prostredí a ekoštandarde.

Výučbové programy absolventov kontinuálneho vzdelávania

V prílohe vám prinášame environmentálne výučbové progamy, ktoré vytvorili účastníci akreditovaného inovačného kontinuálneho vzdelávania s názvom „Prierezová téma Environmentálna výchova a vzdelávanie v materskej škole, základnej škole a strednej škole s využitím metódy participatívneho environmentálneho manažmentu" v školskom roku 2012/2013.

"Zapoj, zachyť, zdieľaj" už má svojich víťazov

Úspešne sme spočítali všetky vaše hlasy za súťažné videá a fotopríbehy a tak už poznáme najúspešnejšie školy.

„Keď sa do niečoho obujeme, dokážeme postaviť na nohy celú školu!“

Povedali si členovia kolégia z gymnázia v Šahách po úspešných aktivitách, ktoré zorganizovali pri príležitosti osláv Dňa Zelených škôl. V týždni od 22. – 28. apríla to na školách zapojených do programu Zelená škola a v ich okolí naozaj žilo. Na 85 školách sa do zaujímavých aktivít zapojilo viac ako 14 000 žiakov, učiteľov, rodičov ale i mnohí z radov širšej verejnosti.

Postery z výstavy na Bratislavskom hrade majú svojich víťazov

Na výstavu posterov na Bratislavskom hrade zaslalo svoj poster 23 škôl z celého Slovenska. Vybrali sme tri víťazné.

Hlasujte za video a fotopríbeh v súťaži "Zapoj, zachyť, zdieľaj"

Hlasovanie v súťaži "Zapoj, zachyť, zdieľaj" je spustené! Hlasujte za videá a fotopríbehy, ktoré sa Vám najviac páčia a podporte tak školu, ktorá ich vytvorila.

Staň sa konzultantom/kou programu Zelená škola

Máš pozitívny vzťah k prírode a stav životného prostredia Ti nie je ľahostajný? Chcel/a by si využívať svoje vedomosti a skúsenosti v prospech rozvoja škôl? Baví ťa práca s ľuďmi? 

Ak si odpovedal/a „áno“, čítaj ďalej, pretože HĽADÁME PRÁVE TEBA!

Zelené školy na Hrad!

Plánujete na škole „niečo“  na Deň Zeme, ale zatiaľ neviete presne čo? Radi by ste videli, ako robia iné školy environmentálnu výchovu? Chcete sa so svojimi žiakmi zúčastniť zaujímavého programu? Alebo aj napriek tomu, že nie ste zo západného Slovenska, sa chcete prezentovať na pôde NR SR?

JE ROZHODNUTÉ, ktorým 10 projektom pomôžeme vyrásť

Hlasovanie za najlepšie projekty grantového kola "Pomáhame vyrásť II." je ukončené. Viac ako 4 tisíc hlasujúcich rozhodlo o 10 projektoch, ktoré podporíme celkovou sumou 5 000 eur.

Bylinky - ako ich nepoznáme

Vložil/a Anna dňa 07.12.2012

Žiačky zo ZŠ Divín  boli od 3. 12. do 5. 12. vo Vzdelávacom centre Zaježová na zážitkovom učení o bylinkách.

Zúčastnili sme sa celoštátnej Olympiády ľudských práv v Košiciach

Vložil/a Eva Hukkelova dňa 16.11.2012

Motto: Buď zmenou, ktorú chceš vidieť vo svete. ( M. Gandhi)

Globálne rozvojové vzdelávanie v pohybe

Softvér pre interaktívne tabule "Svet v našich rukách" v oblasti globálneho vzdelávania. 

Grantový program - Pomáhame vyrásť II.

Kancelária programu Zelená škola - CEEV Živica vyhlasuje druhý ročník grantového programu pre školské projekty s názvom "POMÁHAME VYRÁSŤ".

Rozkrúťme kolesá

Vložil/a Ivana Sulhinova dňa 05.11.2012

Rozkrúťme kolesá

Ekoučebňa v ZŠ Juraja Fándlyho "ožíva"

Vložil/a zsjfsered dňa 14.10.2012

 Dňa 12.októbra sa žiaci našej triedy - VI.A, vybrali cez piatu vyučovaciu hodinu do školskej ekoučebne.

Medzinárodný titul Zelená škola získali ďalšie slovenské školy

Titulom a vlajkou medzinárodného vzdelávacieho programu Zelená škola sa oddnes môže pýšiť ďalších 34 škôl. Spolu ich je na Slovensku 91. Certifikát oceňuje aktivity študentov i učiteľov v ochrane životného prostredia.


Slávnostná certifikácia 2012

Kancelária programu Zelená škola - Centrum environmentálnej a etickej výchovy Živica srdečne pozýva školy, ktoré boli hodnotené v školskom roku 2011/12 na

Slávnostnú certifikáciu 7. ročníka programu Zelená škola

Ponuka výučbových programov od DAPHNE

Program Zelená škola pomohol vyrásť 15 školským projektom

Nové ekoučebne, bylinkové špirály, náučné chodníky alebo programy v prírode – to je len zlomok výsledkov projektov, ktoré v závere školského roka úspešne ukončilo 15 škôl zapojených do programu Zelená škola. Ich aktivity, vo výške 7 500,- eur, podporilo Centrum environmentálnej a etickej výchovy ŽIVICA a IKEA v rámci grantového programu „Pomáhame vyrásť“. Jeho cieľom bolo podporiť praktické aktivity škôl na ochranu životného prostredia so zapojením školskej a širšej komunity. 

Výlet do vtáčieho raja

Vložil/a Marta Hresova dňa 26.06.2012

Blíži sa koniec roka a to je čas bilancovania uplynulých mesiacov ale aj čas školských výletov. Na jeden nezvyčajný výlet sa vybrali aj koordinátorky environmentálnej výchovy .

Hľadajú sa školy, ktoré sa chcú zmeniť

Bolo spustené celoslovenské „pátranie“ po školách, ktoré sa chcú zmeniť. Zlepšiť životné prostredie, rozvíjať tímovú spoluprácu, či podporiť prepojenie s miestnou komunitou školám pomôže 8. ročník celosvetového vzdelávacieho programu Zelená škola. Stačí ak sa do 14. septembra 2012 zaregistrujú a pripoja sa k „rodine“ 40 tisíc škôl v 53 krajinách sveta.

...boli sme v kráľovstve " Dropa fúzatého."

Vložil/a anna haskova dňa 24.06.2012

Je to kráľovstvo , kde nežijú králi ani princezné, ani zbrojnoši a rytieri , ale žil tam kedysi najväčší lietajúci vták Drop f&ua

Ostrov prírody pri Váhu

Vložil/a Voda dňa 12.06.2012

V máji som prijala pozvanie na špeciálnu základnú školu a praktickú školu s internátom Predmerského v Trenčíne.

Exkurzia na Poľanu

Vložil/a Anna dňa 12.06.2012

11. júna 2012 ani daždivé počasie neodradilo účastníkov exkurzie na Poľanu.