Zelená škola

Hostina pre lesné zvieratká

Ako je už v našej škôlke zvykom, pravidelne v zimnom období, keď napadne sneh, sa staráme o lesné zvieratká. Pani učiteľky sa spoločne s detičkami aj tento rok vybrali do krásneho lesíka pod pohorím Rokoš, kde zvieratkám nechali v snehu uložené jabĺčka, mrkvičku, hrušky, seno, ale aj rôzne semienka a iné dobrôtky. Milé zvieratká, prajeme vám dobrú chuť!

NEPREMEŠKAJTE: Hymna programu Zelená škola!

Na Slávnostnej certifikácii v októbri 2014 sme sa rozhodli, že by bolo skvelé mať vlastnú hymnu programu Zelená škola. Chceli sme tak prepojiť všetky školy zapojené v programe prostredníctvom jednej pesničky. Po intenzívnej 3-mesačnej práci sa nám to nakoniec podarilo. Preto Vám tu dnes slávnostne prinášame hymnu programu Zelená škola.

Toto vzdelávanie zmenilo môj prístup k vzdelávaniu iných

„Zisťujem už dlhšie, že použiteľné a praktické výstupy sú dôležitejšie ako hromada informácií. Počas tohto vzdelávania som videla, ako sa to dá urobiť v praxi“ hovorí absolventka inovačného kontinuálneho vzdelávania Lucia Lengyelová zo ZŠ s MŠ Želiarska v Košiciach.

Výučbové programy absolventov druhého ročníka inovačného vzdelávania

V prílohe vám prinášame nové environmentálne výučbové progamy, ktoré vytvorili účastníci akreditovaného inovačného kontinuálneho vzdelávania s názvom „Prierezová téma Environmentálna výchova a vzdelávanie v materskej škole, základnej škole a strednej škole s využitím metódy participatívneho environmentálneho manažmentu" v školskom roku 2013/2014.

Školy menili a inšpirovali! Pozrite sa ako.

Motýlia záhrada, vertikálna zeleň, lokálny piknik, iglu z vŕbového prútia, deň bez počítačov a mobilov, hmyzie hotely, založenie biozáhrady či matematika na strome. Tieto a mnohé iné aktivity počas 16. apríla, Dňa Zelených škôl, robilo viac  ako 17 000 žiakov a učiteľov na 68 školách na celom Slovensku.

Výučbové programy absolventov kontinuálneho vzdelávania

V prílohe vám prinášame environmentálne výučbové progamy, ktoré vytvorili účastníci akreditovaného inovačného kontinuálneho vzdelávania s názvom „Prierezová téma Environmentálna výchova a vzdelávanie v materskej škole, základnej škole a strednej škole s využitím metódy participatívneho environmentálneho manažmentu" v školskom roku 2012/2013.

„Keď sa do niečoho obujeme, dokážeme postaviť na nohy celú školu!“

Povedali si členovia kolégia z gymnázia v Šahách po úspešných aktivitách, ktoré zorganizovali pri príležitosti osláv Dňa Zelených škôl. V týždni od 22. – 28. apríla to na školách zapojených do programu Zelená škola a v ich okolí naozaj žilo. Na 85 školách sa do zaujímavých aktivít zapojilo viac ako 14 000 žiakov, učiteľov, rodičov ale i mnohí z radov širšej verejnosti.

Postery z výstavy na Bratislavskom hrade majú svojich víťazov

Na výstavu posterov na Bratislavskom hrade zaslalo svoj poster 23 škôl z celého Slovenska. Vybrali sme tri víťazné.

Výstava posterov sa konala v galérii NR SR na Bratislavskom hrade. Otvorená bola počas podujatia Zelené školy na Hrad! od Dňa Zeme 22. apríla 2013 do 26. apríla 2013 . Školy v rámci tejto akcie prezentovali svoje postery na témy "Život Zelenej školy" a "Voda v živote Zelenej školy". Cieľom výstavy bolo prezentovať školy zapojené do programu Zelená škola a ich aktivity na pôde Národnej rady SR.