Aktuality a pozvánky

Aktivista za lepšie školstvo: Vzdelávanie musíme znovu vynájsť

Pracuje na kampani Chceme vedieť viac a tvrdí, že je zbytočné sa rozprávať o tom, či má byť normatív na žiaka 1,3 alebo 1,5, keď nevieme, čo chceme vzdelávaním vlastne dosiahnuť. Lepšie školstvo nedosiahneme plošným zvýšením platov, ale musíme zrušiť tabuľkové platy, hovorí v rozhovore PETER DRÁĽ.

Myslime globálne, jedzme lokálne

Koľko precestujú potraviny, kým sa dostanú na náš tanier? Prečo je dobré zamerať sa na lokálne produkty? Ako súvisí naše stravovanie so životmi ľudí na inom kontinente? Ako sa pozerať na tému potraviny inak ako zo zdravotného hľadiska a čo znamená zodpovedná spotreba? Tieto a mnohé ďalšie otázky sa spájajú s témou potraviny a projektom Jedlá zmena.

Víťazka ceny Živel: Rada by som odovzdávala deťom, že sa dá žiť aj inak

Miroslava Okuliarová je učiteľkou na  Súkromnej základnej škole waldorfskej v Bratislave. Je to zároveň nadšená mladá žena, ktorej sa podarilo dať dokopy tím ľudí a postaviť krásnu ukážku prírodného staviteľstva na školskom dvore. Za stavbu tohto ekodomčeka získala cenu za environmentálnu výchovu Živel v kategórii Cena pre učiteľa.

Environmentálny audit – zmena pravidiel

Na základe pripomienok škôl zapojených v programe Zelená škola sa kancelária programu rozhodla zmeniť pravidlá týkajúce sa 2. kroku – Environmentálneho auditu. Nie je našim zvykom meniť pravidlá programu už v bežiacom procese, ale keďže sa jedná o zmenu k lepšiemu a zjednodušujúcu prácu školám, rozhodli sme sa spraviť výnimku.

O akú zmenu sa jedná?