Aktuality a pozvánky

Aký je rozdiel medzi vtáčou búdkou a kŕmidlom?

Na mnohých školách je populárne používanie vtáčích búdok a kŕmidiel pre vtáky. Hneď na úvod však treba poznamenať, že sa občas možno stretnúť so zámenou týchto pojmov – žiaci sú nadšení, že majú v školskom areáli množstvo „búdok pre vtáky“ a pritom sa jedná prevažne o kŕmidlá, nie búdky.

Nový pohľad na prikrmovanie vtáctva

Keď sa človek v zime pozerá von z okna a vidí, ako v tom mrazivom počasí po vonku poskakuje sýkorka a zháňa niečo do zobáka, takmer každý z nás začne rozmýšlať, ako by jej mohol pomôcť. Vtedy väčšinu z nás napadne, že postaví kŕmidlo, kúpi slnečnicu a začne vtáky prikrmovať. Ale skutočne bez našej pomoci neprežijú? Je naša pomoc skutočne pomocou?

NEPREMEŠKAJTE: Hymna programu Zelená škola!

Na Slávnostnej certifikácii v októbri 2014 sme sa rozhodli, že by bolo skvelé mať vlastnú hymnu programu Zelená škola. Chceli sme tak prepojiť všetky školy zapojené v programe prostredníctvom jednej pesničky. Po intenzívnej 3-mesačnej práci sa nám to nakoniec podarilo. Preto Vám tu dnes slávnostne prinášame hymnu programu Zelená škola.