Aktuality a pozvánky

Zapojte sa do projektu "ElektroOdpad-Dopad"

V dnešnej dobe problém so spracovaním elektroodpadu narastá. Masívna produkcia elektrospotrebičov, znížená cena predaja, pocit prestíže a náš súčasný spôsob života neustále zvyšujú dopyt po novom tovare, na čo dopláca celé životné prostredie a najviac krajiny globálneho juhu. Z tých sa totižto stávajú skládky toxického a nebezpečného odpadu.

Ktoré Živičné projekty prinášajú inovácie vo vzdelávaní?

"Ak niekde pred školou vlaje zástava Eco-school/Zelená škola, je to signál, že na tej škole sa snažia učiť deti skutočným životným zručnostiam. Tá vlajka nie je len o tom, že je tam snaha správať sa environmentálnejšie. Je to aj znamenie, že na tejto škole sa samotní žiaci snažia identifikovať problémy a potom hľadať riešenia a následne ich aj realizovať.

Registrácia do nového ročníka spustená

Aktívni žiaci, inšpiratívni učitelia, atmosféra spolupráce, zmena myslenia a správania. Toto všetko sa spája so školami zapojenými v medzinárodnom programe Zelená škola. V školskom roku 2017/2018 oslávi Zelená škola už svoj trinásty ročník. Školy, ktoré sa chcú do programu zapojiť, tak môžu urobiť na www.zelenaskola.sk do 15.