2.časť Hodnotiace návštevy sú už za nami a my sme pri osobnom kontakte so školami videli veľmi veľa krásnych príkladov, ako sa dá environmentálna výchova robiť zaujímavo, participatívne a inovatívne a tiež ako zaktivizovať žiakov, učiteľov či verejnosť.
1.časť Hodnotiace návštevy sú už za nami a my sme pri osobnom kontakte so školami videli veľmi veľa krásnych príkladov, ako sa dá environmentálna výchova robiť zaujímavo, participatívne a inovatívne a tiež ako zaktivizovať žiakov, učiteľov či verejnosť.
V priebehu apríla - júna 2017 sa 123 škôl uchádzalo o vlajku a medzinárodný certifikát programu Zelená škola, alebo diplom Na ceste k Zelenej škole,
MENU PRE ZMENU: Vybrali ste najlepšie projekty
Aj zelenoškolské žiačky a zelenoškolskí žiaci sa i tento rok prihlásili do medzinárodnej súťaže LITTER LESS a ENVIRO programu Mladí reportéri pre životné prostredie. Tešíme sa, že sa im podarilo v národnom kole získať zaujímavé umiestnenia.
Dni Zelených škôl boli aj napriek mrazivému počasiu úspešné. Zapojilo sa do nich 68 škôl z celého Slovenska.
Aj tento rok nájdete Zelenú školu v "Pedagogicko - organizačných pokynoch na školský rok 2017/2018". Na stránke č.
V dnešnej dobe problém so spracovaním elektroodpadu narastá.
Zaujíma Vás, ako výber našich potravín tvaruje svet? Máte nápad, ako s touto témou pracovať vo Vašej školskej komunite?

Stránky

Tento školský rok sa začalo v našej MŠ nové certifikačné obdobie ZŠ. Pomocou auditu sme zhodnotili zmeny v MŠ a vybrali sme si tému Doprava a ovzdušie.
Pri príležitosti Dňa Zeme sme zorganizovali trhy, aby sme rodičom ukázali, že niekedy sa aj nepotrebné veci dajú využiť a vznikne z nich niečo pekné. Počas celého týždňa sa rodičia zapájali aj do revitalizácie nášho školského dvora.
Deň vody bol v našej materskej škole okrem modrých tričiek plný zábavy a zaujímavých aktivít :)
Ako je už v našej škôlke zvykom, pravidelne v zimnom období, keď napadne sneh, sa staráme o lesné zvieratká.
Medzinárodné stretnutie v Slovinsku - Bled
5.6.2014 v rámci Svetového dňa životného prostredia CHKO Cerová vrchovina organizovala    už 12. ročník súťaže „Príroda okolo nás“. Tento rok sa súťaž konala v malebnom prostredí  pod zrúcaninami hradu Divín.
  Vo štvrtok 22.5.2014 bolo  v okolí našej základnej školy  rušnejšie ako inokedy.  Pracovnú náladu dotvárali rukavice, hrable, rýle, motyčky. V rámci projektu Zelených škôl sme spojili aj aktivity, ktoré pravidelne realizujeme na Deň Zeme.
Je krátko po ôsmej hodine ráno a zo školy sa ozývajú pračudesné zvuky. Približujeme sa stále bližšie a bližšie a so strachom v očiach a hrabľami v ruke premýšľame, čo sa tam mohlo udiať. Sme na stope tomu, ktorý to všetko spáchal.
Eko-kódex našej materskej školy bol vytvorený v apríli 2014. Vytvorili ho deti a pedagogické zamestnankyne. Prvý raz bol vystavený 24.4.2014 na výstave detských prác pod názvom : Podoby vody. Eko-kódex je naším prejavom vďaky vode. ĎAKUJEME TI VODA..... ...že sa môžeme napiť, ...že sa môžeme umývať, ...že dávaš vlahu rastlinám a zvieratám, ...že z teba môžeme stavať snehuliakov, ...že v tebe môžeme plávať a hrať sa s tebou.

Stránky

Kto by nechcel chodiť do školy, kde je čistota a hygiena v rovnováhe s ochranou zdravia a prírody?
Keď sa človek v zime pozerá von z okna a vidí, ako v tom mrazivom počasí po vonku poskakuje sýkorka a zháňa niečo do zobáka, takmer každý z nás začne rozmýšlať, ako by jej mohol pomôcť.
Šéf envirorezortu László Sólymos pri príležitosti Svetového dňa životného prostredia (5. júna) odovzdal 31 ocenení za mimoriadne výsledky a dlhodobé aktivity v ochrane a starostlivosti v tejto oblasti.  ​
MENU PRE ZMENU: Vybrali ste najlepšie projekty
V dnešnej dobe problém so spracovaním elektroodpadu narastá.

Titulka