Prvý pril. obr. v úvode článku

ODBORNE: Biopotraviny = eko (logická) voľba

Ako má v blízkom zahraničí značka BIO cveng a nikto ju nespochybňuje, u nás sa tejto istej značke pod tou istou legislatívnou ochranou európskych nariadení a národných zákonov tak dobre nedarí. BIO certifikácia je často vnímaná iba ako marketing, v horšom prípade dokonca ako podvod. Kde chýbajú znalosti, darí sa mýtom...

Objednajte si novú učebnicu environmentálnej výchovy

„Nie je dôležité, aby deti vedeli, koľko má pavúk nôh, ale aby mu ich netrhali.“

Myšlienka v kapitole Vladimíra Burjana v skratke vystihuje cieľ novej učebnice environmentálnej výchovy, ktorá motivuje čitateľov na svojich 272 stranách prehodnocovať vlastné pohľady a ciele vo vzdelávaní.

Deň Zeme

Pri príležitosti Dňa Zeme sme zorganizovali trhy, aby sme rodičom ukázali, že niekedy sa aj nepotrebné veci dajú využiť a vznikne z nich niečo pekné. Počas celého týždňa sa rodičia zapájali aj do revitalizácie nášho školského dvora.

Hostina pre lesné zvieratká

Ako je už v našej škôlke zvykom, pravidelne v zimnom období, keď napadne sneh, sa staráme o lesné zvieratká. Pani učiteľky sa spoločne s detičkami aj tento rok vybrali do krásneho lesíka pod pohorím Rokoš, kde zvieratkám nechali v snehu uložené jabĺčka, mrkvičku, hrušky, seno, ale aj rôzne semienka a iné dobrôtky. Milé zvieratká, prajeme vám dobrú chuť!

NEPREMEŠKAJTE: Hymna programu Zelená škola!

Na Slávnostnej certifikácii v októbri 2014 sme sa rozhodli, že by bolo skvelé mať vlastnú hymnu programu Zelená škola. Chceli sme tak prepojiť všetky školy zapojené v programe prostredníctvom jednej pesničky. Po intenzívnej 3-mesačnej práci sa nám to nakoniec podarilo. Preto Vám tu dnes slávnostne prinášame hymnu programu Zelená škola.

Pošli pohľadnicu Zelenej škole

Predstavujeme vám našu prázdninovú akciu: "Pošli pohľadnicu Zelenej škole"

Budeme radi ak nám z dovolenky či prázdnin pošlete pohľadnicu. A prečo? Nechceme s Vami ani cez prázdniny stratiť kontakt a zároveň sa tak budeme môcť spoločne s Vami tešiť na ďalší školský rok v Zelenej škole.

ADRESA:

Program Zelená škola

Vysoká 18

Toto vzdelávanie zmenilo môj prístup k vzdelávaniu iných

„Zisťujem už dlhšie, že použiteľné a praktické výstupy sú dôležitejšie ako hromada informácií. Počas tohto vzdelávania som videla, ako sa to dá urobiť v praxi“ hovorí absolventka inovačného kontinuálneho vzdelávania Lucia Lengyelová zo ZŠ s MŠ Želiarska v Košiciach.

Výučbové programy absolventov druhého ročníka inovačného vzdelávania

V prílohe vám prinášame nové environmentálne výučbové progamy, ktoré vytvorili účastníci akreditovaného inovačného kontinuálneho vzdelávania s názvom „Prierezová téma Environmentálna výchova a vzdelávanie v materskej škole, základnej škole a strednej škole s využitím metódy participatívneho environmentálneho manažmentu" v školskom roku 2013/2014.

Školy menili a inšpirovali! Pozrite sa ako.

Motýlia záhrada, vertikálna zeleň, lokálny piknik, iglu z vŕbového prútia, deň bez počítačov a mobilov, hmyzie hotely, založenie biozáhrady či matematika na strome. Tieto a mnohé iné aktivity počas 16. apríla, Dňa Zelených škôl, robilo viac  ako 17 000 žiakov a učiteľov na 68 školách na celom Slovensku.

Dni Zelených škôl v Rozprávkove.

Aj tento rok sme sa zapojili do Dní Zelených škôl v období od 22.4 -25.4 2014 Uskutočnili sa u nás tieto aktivity : Zelená škola, v ktorej to žije- Dňa 24. 4. 2014 sme v areáli materskej školy usporiadali výstavu detských prác pod názvom : PODOBY VODY. Na tejto výstave si verejnosť a rodičia mohli pozrieť výtvory svojich detí, mohli sa občerstviť vo vodnom bufete a zahrať si s deťmi rôzne hry. Súčasťou výstavy bolo aj vystavenie nášho nového ekokódexu: Ďakujeme ti voda.

Školy, chcete sa zmeniť? Zapojte sa do Zelenej školy!

Aj v školskom roku 2014/2015 je program Zelená škola otvorený všetkým školám, ktoré chcú zmeniť seba a svoje okolie, rozvíjať priateľské vzťahy so žiakmi a vyskúšať si čaro i nástrahy spolupráce. Zaregistrujte svoju školu do 14. septembra 2014 na www.zelenaskola.sk a získajte tak pre ňu pestrý praktický servis.

Vodné hry v Rozprávkove

Svetový deň vody sme tento rok oslávili v pondelok 24.3.2014. Obliekli sme si modré tričká a spolu s vodnými vílami sme si zatancovali vodný tanec. Hry a pokusy s vodou pokračovali aj nasledujúci týždeň. Deti sa spolu s učiteľkami rozprávali o vode, hrali sa na vodné kvapky, cvičili s vodnými kvapkami, skúmali vlastnosti vody, oboznamovali sa s potrebou šetrenia a ochrany vodných zdrojov .