Prvý pril. obr. v úvode článku

Grantový program "Pomáhame vyrásť" končí 31.1 2018

Kancelária programu Zelená škola v spolupráci s dm drogerie markt s.r.o. Grantový program pre školské projekty s názvom "POMÁHAME VYRÁSŤ" .

Cieľom nového ročníka grantového programu „Pomáhame vyrásť“ je podporiť praktickú environmentálnu výchovu zameranú na zníženie ekologickej stopy v jednotlivých témach programu Zelená škola.

Webinár - skupinová online konzultácia

Máte otázky o tom ako pracovať s 5. krokom programu Zelená škola? Čo vlastne pro-environmentálna výchova znamená?  Zaujíma vás ako vyzerá efektívne informovanie a zapojenie verejnosti v praxi?

Ak však chcete svoje skúsenosti pozdielať so svojimi kolegami a tímom Zelenej školy a popritom aj získať odpovede na otázky, potom je tu pre Vás webinár - skupinová online konzultáciá.

Slávnostnej certifikácie sa zúčastnil aj prezident Andrej Kiska

5. októbra sa v priestoroch Technickej univerzity vo Zvolene stretlo vyše 300 žiakov, učiteľov a riaditeľov škôl z celého Slovenska, aby si slávnostne prevzali medzinárodný certifikát a vlajku programu Zelená škola. Odovzdávania sa osobne zúčastnil aj prezident Slovenskej republiky Andrej Kiska.

Školy získavali certifikáty programu Zelená škola

V priebehu apríla - júna 2017 sa 123 škôl uchádzalo o vlajku a medzinárodný certifikát programu Zelená škola, alebo diplom Na ceste k Zelenej škole,

Nezávislí hodnotitelia precestovali celé Slovensko krížom-krážom a na svojich cestách zozbierali všetky potrebné informácie, ktoré následne prezentovali na Rade Zelenej školy. Tá na základe ich podkladov zo škôl udelila :

ODBORNE: Biopotraviny = eko (logická) voľba

Ako má v blízkom zahraničí značka BIO cveng a nikto ju nespochybňuje, u nás sa tejto istej značke pod tou istou legislatívnou ochranou európskych nariadení a národných zákonov tak dobre nedarí. BIO certifikácia je často vnímaná iba ako marketing, v horšom prípade dokonca ako podvod. Kde chýbajú znalosti, darí sa mýtom...

Objednajte si novú učebnicu environmentálnej výchovy

„Nie je dôležité, aby deti vedeli, koľko má pavúk nôh, ale aby mu ich netrhali.“

Myšlienka v kapitole Vladimíra Burjana v skratke vystihuje cieľ novej učebnice environmentálnej výchovy, ktorá motivuje čitateľov na svojich 272 stranách prehodnocovať vlastné pohľady a ciele vo vzdelávaní.

Deň Zeme

Pri príležitosti Dňa Zeme sme zorganizovali trhy, aby sme rodičom ukázali, že niekedy sa aj nepotrebné veci dajú využiť a vznikne z nich niečo pekné. Počas celého týždňa sa rodičia zapájali aj do revitalizácie nášho školského dvora.

Hostina pre lesné zvieratká

Ako je už v našej škôlke zvykom, pravidelne v zimnom období, keď napadne sneh, sa staráme o lesné zvieratká. Pani učiteľky sa spoločne s detičkami aj tento rok vybrali do krásneho lesíka pod pohorím Rokoš, kde zvieratkám nechali v snehu uložené jabĺčka, mrkvičku, hrušky, seno, ale aj rôzne semienka a iné dobrôtky. Milé zvieratká, prajeme vám dobrú chuť!

NEPREMEŠKAJTE: Hymna programu Zelená škola!

Na Slávnostnej certifikácii v októbri 2014 sme sa rozhodli, že by bolo skvelé mať vlastnú hymnu programu Zelená škola. Chceli sme tak prepojiť všetky školy zapojené v programe prostredníctvom jednej pesničky. Po intenzívnej 3-mesačnej práci sa nám to nakoniec podarilo. Preto Vám tu dnes slávnostne prinášame hymnu programu Zelená škola.