Zobraziť prvý priložený obrázok v úvode článku

Pošli pohľadnicu Zelenej škole

Predstavujeme vám našu prázdninovú akciu: "Pošli pohľadnicu Zelenej škole"

Budeme radi ak nám z dovolenky či prázdnin pošlete pohľadnicu. A prečo? Nechceme s Vami ani cez prázdniny stratiť kontakt a zároveň sa tak budeme môcť spoločne s Vami tešiť na ďalší školský rok v Zelenej škole.

ADRESA:

Program Zelená škola

Vysoká 18

Toto vzdelávanie zmenilo môj prístup k vzdelávaniu iných

„Zisťujem už dlhšie, že použiteľné a praktické výstupy sú dôležitejšie ako hromada informácií. Počas tohto vzdelávania som videla, ako sa to dá urobiť v praxi“ hovorí absolventka inovačného kontinuálneho vzdelávania Lucia Lengyelová zo ZŠ s MŠ Želiarska v Košiciach.

Výučbové programy absolventov druhého ročníka inovačného vzdelávania

V prílohe vám prinášame nové environmentálne výučbové progamy, ktoré vytvorili účastníci akreditovaného inovačného kontinuálneho vzdelávania s názvom „Prierezová téma Environmentálna výchova a vzdelávanie v materskej škole, základnej škole a strednej škole s využitím metódy participatívneho environmentálneho manažmentu" v školskom roku 2013/2014.

Školy menili a inšpirovali! Pozrite sa ako.

Motýlia záhrada, vertikálna zeleň, lokálny piknik, iglu z vŕbového prútia, deň bez počítačov a mobilov, hmyzie hotely, založenie biozáhrady či matematika na strome. Tieto a mnohé iné aktivity počas 16. apríla, Dňa Zelených škôl, robilo viac  ako 17 000 žiakov a učiteľov na 68 školách na celom Slovensku.

Dni Zelených škôl v Rozprávkove.

Aj tento rok sme sa zapojili do Dní Zelených škôl v období od 22.4 -25.4 2014 Uskutočnili sa u nás tieto aktivity : Zelená škola, v ktorej to žije- Dňa 24. 4. 2014 sme v areáli materskej školy usporiadali výstavu detských prác pod názvom : PODOBY VODY. Na tejto výstave si verejnosť a rodičia mohli pozrieť výtvory svojich detí, mohli sa občerstviť vo vodnom bufete a zahrať si s deťmi rôzne hry. Súčasťou výstavy bolo aj vystavenie nášho nového ekokódexu: Ďakujeme ti voda.

Školy, chcete sa zmeniť? Zapojte sa do Zelenej školy!

Aj v školskom roku 2014/2015 je program Zelená škola otvorený všetkým školám, ktoré chcú zmeniť seba a svoje okolie, rozvíjať priateľské vzťahy so žiakmi a vyskúšať si čaro i nástrahy spolupráce. Zaregistrujte svoju školu do 14. septembra 2014 na www.zelenaskola.sk a získajte tak pre ňu pestrý praktický servis.

Vodné hry v Rozprávkove

Svetový deň vody sme tento rok oslávili v pondelok 24.3.2014. Obliekli sme si modré tričká a spolu s vodnými vílami sme si zatancovali vodný tanec. Hry a pokusy s vodou pokračovali aj nasledujúci týždeň. Deti sa spolu s učiteľkami rozprávali o vode, hrali sa na vodné kvapky, cvičili s vodnými kvapkami, skúmali vlastnosti vody, oboznamovali sa s potrebou šetrenia a ochrany vodných zdrojov .

Ministerstvo školstva odporúča program Zelená škola

Sme veľmi radi, že program Zelená škola sa stal súčasťou Pedagogicko-organizačných pokynov ministerstva školstva, vedy, výskumu a športu SR na šk. rok 2014/2015.

Pedagogicko-organizačné pokyny, tak ako po minulé roky, prinášajú prehľad najdôležitejších zmien, odporúčaní a noviniek týkajúcich sa školstva i výchovno-vzdelávacieho procesu.

Môže Zelená škola vyhrať „Ekohru“?

Po celom Slovensku školy zapojené do medzinárodného programu Zelená škola už skoro 9 rokov realizujú praktickú environmentálnu výchovu. V prostredí školy žiaci, učitelia, zamestnanci školy aj rodičia hodnotia vplyv jej dennej prevádzky na životné prostredie, navrhujú a realizujú konkrétne opatrenia, ktoré s prepojením na vyučovanie vedú k zodpovednému správaniu v každodennom živote – voči prírode, ľuďom i sebe samému. Jednou z tém, ktorým sa školy v rámci svojich aktív venujú je aj téma odpad.