Materská škola, V. Clementisa 251/12, Prievidza

Regionálne centrum:
Žilina
Škola je držiteľom:
Medzinárodný certifikát "Zelená škola"

Články

Tento školský rok sa začalo v našej MŠ nové certifikačné obdobie ZŠ. Pomocou auditu sme zhodnotili zmeny v MŠ a vybrali sme si tému Doprava a ovzdušie.
Eko-kódex našej materskej školy bol vytvorený v apríli 2014. Vytvorili ho deti a pedagogické zamestnankyne. Prvý raz bol vystavený 24.4.2014 na výstave detských prác pod názvom : Podoby vody. Eko-kódex je naším prejavom vďaky vode. ĎAKUJEME TI VODA..... ...že sa môžeme napiť, ...že sa môžeme umývať, ...že dávaš vlahu rastlinám a zvieratám, ...že z teba môžeme stavať snehuliakov, ...že v tebe môžeme plávať a hrať sa s tebou.
Aj tento rok sme sa zapojili do Dní Zelených škôl v období od 22.4 -25.4 2014 Uskutočnili sa u nás tieto aktivity :
Svetový deň vody sme tento rok oslávili v pondelok 24.3.2014. Obliekli sme si modré tričká a spolu s vodnými vílami sme si zatancovali vodný tanec.
 Každý rok našu materskú školu zdobia rôzne výtvory z ovocia a zeleniny. Tak to bolo aj tento rok dňa 23.10.2013.
 Dňa 4.10.2013 navštívili deti a zamestnanci materskej školy Kúpele Bojnice s cieľom  oboznámiť sa s využitím vody na ličebné účely.Deti pozorovali krásne prírodné prostredie, možnosti využitia termálnej vody na kúpanie a liečenie chorôb  a minerálnej vody na konzumáciu.
 V druhej polovici júna 2013 sa nám podarilo dokončiť pocitový chodník.  Chôdzu po ňom si vyskúšali deti aj rodičia.
  Ako sme oslávili Deň Zeme?
 Svetový deň vody v Rozprávkove.

Subscribe to Latest News