Materská škola, M. R. Štefánika 908/40, Detva

Regionálne centrum:
Zaježová / Zvolen
Škola je držiteľom:
Medzinárodný certifikát "Zelená škola"

Články

Každú jeseň sa materská škola na ulici M.R. Štefánika teší na "Červené jabĺčko" – tvorivé dielne z darov Prírody. Rodičia prinášajú tekvice a ďalšie druhy zeleniny na kreatívne využitie a jesenné ovocie na využitie jedlé.
20. október je Dňom stromov. Deti z materskej školy na ulici M.R. Štefánika si preto uctili obyvateľov svojej záhrady a najstaršieho z nich - kráľovnú školského dvora 36-ročnú Lipu veľkolistú (zasadená v roku 1976) veľkolepo oslávili.
Vianoce sú už za nami a ich povädnutý symbol na ceste do odpadu. Poradíme vám ako pripraviť vianočnému stromčeku dôstojnejší koniec, ktorým poslúži dobrej veci – výrobe vtáčieho kŕmidla.
Kancelária programu Zelená škola – Centrum environmentálnej a etickej výchovy Živica a ŠPIRÁLA vyhlásila GRANTOVÝ PROGRAM PRE ŠKOLSKÉ PROJEKTY.
v októbri pripravujeme pre rodičov a deti jesenné tvorivé dielne z ovocia, zeleniny a ďalšieho materiálu. Výstava hotových výrobkov bude dostupná aj pre verejnosť v priestoroch našej materskej školy.
Naša materská škola má veľkú záhradu, ktorú využívame na rôzne aktivity.Rastú v nej lipy,tuje i smreky.Keď na jeseň opadnú listy, deti arodičia pomáhajú pri hrabaní a upratovaní priestoru.Tento rok nám pomohli pri maľovaní ohrádky, lavíc a stolov.
Materská škola M.R. Štefánika 908/40 v Detve získala v šk. r. 2008/2009 certifikát a vlajku Zelenej školy, keď úspešne splnila podmienky a úlohy programu Na ceste k Zelenej škole. Aj v šk. r. 2009/2010 sme sa rozhodli obhájiť svoj titul a zapojili sme sa do 5.
Subscribe to Latest News