Materská škola, Hlavná 534/66, Nitrianske Rudno

Regionálne centrum:
Žilina
Škola je držiteľom:
Medzinárodný certifikát "Zelená škola"

Články

Deň vody bol v našej materskej škole okrem modrých tričiek plný zábavy a zaujímavých aktivít :)
Ako je už v našej škôlke zvykom, pravidelne v zimnom období, keď napadne sneh, sa staráme o lesné zvieratká.
Ako už pravidelne, aj tento rok sme spoločne oslávili Deň Zeme a zrealizovali sme ho 23. apríla 2014. Šikovné pani učiteľky vyrobili pútač, na ktorom priblížili Deň Zeme aj rodičom a priateľom našej materskej školy.
 V októbri 2013 bolo v zadnej časti nášho školského dvora vybudované nové kompostovisko. Nakoľko sa snažíme prírodu chrániť a šetriť, rozhodli sme sa vybudovať ho z dreva. Kompostovisko sme sa rozhodli hneď naplno využiť a začali sme ho postupne napĺňať listami a bio odpadom zo školskej jedálne.
 Dňa 25.9.2013 sa pani učiteľky vybrali so 4-6 ročnými deťmi čistiť náučný chodník, ktorý lemuje brehy Vodnej nádrže Nitrianske Rudno. V tejto aktivite bolo spojené príjemné s užitočným a popri peknej vychádzke a rozhovoroch o ochrane prírody sme pozbierali odpadky, ktoré tu po sebe nechali turisti.
Dňa 19. júna 2013 sme v našej MS oslavovali Deň otcov a rozhodli sme sa spojiť tento krásny sviatok s otvorením nového EKO centra na našom školskom dvore. Pani riaditeľka na úvod privítala všetkých rodičov aj detičky a prestrihla spolu s členmi kolégia Zelenej školy zelenú stuhu.
Celý svet slávil 22. apríla Deň Zeme a naša MŠ Nitrianske Rudno nebola výnimkou. Už od rána mohli rodičia s deťmi nosiť do MŠ produkty z plastov na tému ,,príroda“.
Výsadba mladých stromčekov a okrasných kríkov na zmiernenie dopadu výfukových plynov z hlavnej cesty na školský areál Materskej školy v Nitrianskom Rudne - to je jedna z úloh EAP Zelenej školy.
 Ochrana Zeme pred znečisťovaním ovzdušia výfukovými plynmi - Jazdíme opatrne a bezpečne

Subscribe to Latest News