Pozvánky

Súťaž pre študentov o najlepší reklamný šot na tému kompostovanie

Od 18. novembra 2013 do 12. mája 2014 sa študenti stredných a vysokých škôl môžu zapojiť do súťaže, ktorú vyhlásili Priatelia Zeme - SPZ, o najlepší filmový reklamný šot na tému kompostovanie. Tento šot má pomôcť osloviť širokú verejnosť a prezentovať kompostovanie ako súčasť moderného životného štýlu.

Interaktívna výstava o energii pokračuje v Trnave

Pozývame vás na interaktívnu putovnú výstavu „Energia 3. Tisícročia“. Výstava je určená najmä pre druhý stupeň základných škôl a stredné školy a jej témou sú neobnoviteľné a obnoviteľné zdroje energie, úspory energie, klimatické zmeny a dobrovoľná skromnosť. V Leviciach bude výstava od 25. 3. do 26. 4. 2013. Nenechajte si ujsť príležitosťbezplatne prísť na výstavu, ktorú videlo už viac ako 9 000 žiakov.

Získajte bezplatný výučbový softvér na interaktívnu tabuľu

Pozývame vás 1. – 3. októbra 2012 na vzdelávací kurz „Moderne o odpadoch s NATUR-PACKom“pre učiteľov II. stupňa základných škôl vo Vzdelávacom centre Zaježová. Účastníci získajú bezplatne výučbový softvér o odpadoch využiteľný na interaktívnych tabuliach ako aj nové inšpiratívne aktivity v krásnom prostredí zaježovských lazov.

Zelená škola do lesa a na lúky

Kancelária a regionálne centrá programu Zelená škola srdečne pozývajú účastníkov a priateľov na záverečné exkurzie pod názvom Zelená škola do lesa a na lúky.

Exkurzie sú jedinečnou príležitosťou pre všetkých, ktorí sa zaujímajú o program Zelená škola. Stretnete sa s ľuďmi zapojenými do programu, ktorí sa s vami radi podelia o svoje skúsenosti, zážitky a dojmy.

Zážitkové učenie v environmentálnej výchove

Inštitút DAHNE a CEEV Živica Vás pozývajú na seminár environmentálnej výchovy zameraný na zážitkové učenie, ktorý sa bude konať v dňoch 7.- 10.11.2011 vo Vzdelávacom centre Zaježová. Seminár sa uskutoční vďaka projektu „Inšpirujme sa navzájom v environmentálnej výchove - semináre pre pedagógov“, finančne podporeného z grantu Environmentálneho fondu.