Metodické a informačné materiály, Voda

Ekoprevádzka v školách

Ponúkame vám odbornú príručku našich kolegov z českej Ekoškoly. Nájdete v nej zaujímavé tipy čo a ako robiť v 6 oblastiach (energia, voda, odpady, prostredie, doprava, šetrná spotreba), ktoré sú identické s témami slovenskej Zelenej školy.

Desatoro o pitnej vode (brožúra)

"Nie na každom mieste môže byť studňa. Je však dôležité, aby sme sa pokôsili o to, aby na každom mieste studňa bola."

Akoneubližovať rieke - plagát

Rady ako môžeme ovplyvniť čistotu potokov a riek.

Toky nie sú stoky! - plagát

Na plagáte sú v bodoch zhrnuté typy na neznečisťovanie a šetrenie vody.

Rozdelenie sladkej vody na Zemi

Názorný obrázkový plagát o rozdelení sladkej vody na našej Zemi.

Kroky k rieke

O čom všetkom môžme rozprávať, keď sa povie rieka, čo v sebe skrýva, čo pri nej môžme zažiť...

Inšpiratívne materiály českého programu Ekoškola

Pre Vašu inšpiráciu a doplnenie informácií v našej príručke Vám prinášame aj materiály, ktoré pripravili na&scaro

Voda - nápoj pre všetkých

CEEV Živica realizovala v školskom roku 2006/2007 výchovno-vzdelávací projekt „Voda – nápoj pre všetkých“. Do projektu boli zapojené dve pilotné školy – ZŠ Pliešovce a ZŠ Letná z Popradu. Ponúkame vám osvedčené nápady, skúsenosti a materiály k uskutočneniu podobného projektu aj na vašej škole.