Články a rozhovory

Kto by nechcel chodiť do školy, kde je čistota a hygiena v rovnováhe s ochranou zdravia a prírody?
Keď sa človek v zime pozerá von z okna a vidí, ako v tom mrazivom počasí po vonku poskakuje sýkorka a zháňa niečo do zobáka, takmer každý z nás začne rozmýšlať, ako by jej mohol pomôcť.
Ako má v blízkom zahraničí značka BIO cveng a nikto ju nespochybňuje, u nás sa tejto istej značke pod tou istou legislatívnou ochranou európskych nariadení a národných zákonov tak dobre nedarí. BIO certifikácia je často vnímaná iba ako marketing, v horšom prípade dokonca ako podvod.
Radi by sme Vás pozvali na tretie regionálne semináre organizované  kanceláriou programu Zelená škola.
Prvé regionálne semináre sú už za nami a my by sme sa chceli všetkým, ktorí ich absolvovali, veľmi pekne poďakovať za účasť.
CEEV Živica a Kancelária programu Zelená škola Vám ponúkajú možnosť stať sa súčasťou projektu Jedlá zmena
Naozaj pomáhame prírode prikrmovaním lesnej zveri?
Hady, hlodavce, hmyz, semená burín v komposte? Poradíme vám ako na to.
Čo všetko je environmentálna výchova? Akými rôznymi formami sa dá vyučovať? A na akých predmetoch? Námety od dvoch pedagógov zo zelených škôl si prečítajte v tomto článku.
Počas skorej jari prebiehali medzi konzultantmi a koordinátormi programu Zelená škola diskusie (inšpirované dianím na školách) o vhodnosti, resp. nevhodnosti prikrmovania divých zvierat a vtákov v zimných mesiacoch. Presne v tom období vyšiel v časopise .týždeň článok, ktorý k tejto téme poskytuje viacero zaujímavých odborných faktov a prekračuje tradičný antropocentrický pohľad. Prinášame Vám ho so súhlasom autora a budeme radi, keď bude povzbudením do ďalšej diskusie. Svoje reakcie a názory môžete písať priamo pod článkom.