Inšpirácie

Počas júna si mohli návštevníci IKEA pozrieť hneď vo vchode do obchodného domu množstvo krásnych posterov od vás, škôl. Posielali ste nám postery na tému „Ako byť expertom na životné prostredie - Zo života Zelenej školy“.
Naozaj pomáhame prírode prikrmovaním lesnej zveri?
Na mnohých školách je populárne používanie vtáčích búdok a kŕmidiel pre vtáky.
Keď sa človek v zime pozerá von z okna a vidí, ako v tom mrazivom počasí po vonku poskakuje sýkorka a zháňa niečo do zobáka, takmer každý z nás začne rozmýšlať, ako by jej mohol pomôcť.
Envirovýchova nie je len zber odpadkov alebo sadenie stromov. Envirovýchova sú aj aktivity, ktoré môžu vašu školu a ľudí v nej zmeniť. Prečítajte si viac v článku z Dobrej školy.
Hady, hlodavce, hmyz, semená burín v komposte? Poradíme vám ako na to.
Čo všetko je environmentálna výchova? Akými rôznymi formami sa dá vyučovať? A na akých predmetoch? Námety od dvoch pedagógov zo zelených škôl si prečítajte v tomto článku.
Už druhý rok spolupracujeme s časopisom Dobrá škola. Postupne pre vás uverejníme články z minulého roka.
Kto sú tí najinšpiratívnejší žiaci, učitelia a školy v prvom ročníku ceny Živel? Spoznajte finalistov ceny na tejto stránke: www.zivica.sk/zivel/finalisti.