Inšpirácie

Kto by nechcel chodiť do školy, kde je čistota a hygiena v rovnováhe s ochranou zdravia a prírody?
Keď sa človek v zime pozerá von z okna a vidí, ako v tom mrazivom počasí po vonku poskakuje sýkorka a zháňa niečo do zobáka, takmer každý z nás začne rozmýšlať, ako by jej mohol pomôcť.
Projekt ElektroOdpad-Dopad vznikol v spolupráci CEEV Živica a spoločnosti SEWA, a.s.
Ľudia majú s mŕtvym drevom problém. Pochopiť jeho význam je úlohou ekológov, ale vysvetliť jeho úlohu laickej verejnosti, to je už skutočná výzva.
Príďte na workshop s astronautkou a učiteľkou geológie. Spolu budeme hľadať odpovede ako interaktívne prinášať vedu na základne a stredné školy :)
Spolu so školským zvončekom, ktorý za pár dní ohlási začiatok nového školského roka, na brány slovenských škôl zvoní aj nový zaujímavý projekt - Eko Alarm.
1.časť Hodnotiace návštevy sú už za nami a my sme pri osobnom kontakte so školami videli veľmi veľa krásnych príkladov, ako sa dá environmentálna výchova robiť zaujímavo, participatívne a inovatívne a tiež ako zaktivizovať žiakov, učiteľov či verejnosť.
Šéf envirorezortu László Sólymos pri príležitosti Svetového dňa životného prostredia (5. júna) odovzdal 31 ocenení za mimoriadne výsledky a dlhodobé aktivity v ochrane a starostlivosti v tejto oblasti.  ​
MENU PRE ZMENU: Vybrali ste najlepšie projekty