Zaregistrujte sa do 7. ročníka programu Zelená škola - do 30. júna

Ak chcete pomôcť životnému prostrediu, rozvíjať „tímového ducha“ školy a spoluprácu s vašou komunitou, využite možnosť zapojiť sa do 7. ročníka programu Zelená škola.

Staňte sa aj vy súčasťou najväčšieho environmentálneho vzdelávacieho programu pre deti a mládež na svete. Súčasťou siete viac ako 35 000 škôl v 47 krajinách.

Zelená škola prináša školám environmentálnu výchovu prepojenú s konkrétnymi praktickými krokmi. Oproti iným enviroprojektom na Slovensku je výnimočný medzinárodnou metodikou. Tá vedie pedagógov a žiakov k systematickej práci a riešeniu problémov školy i prostredia, v ktorom žijú. Jednou z priorít programu je aktívne zapojenie žiakov. Tí sa z pasívnych účastníkov aktivít menia na súčasť pracovného tímu. Spolu s pedagógmi navrhujú a postupne na škole realizujú environmentálne zlepšenia so zapojením celej školskej komunity.

Školy zapojené do programu majú k dispozícii metodickú podporu, vzdelávacie a zážitkové workshopy, ale aj možnosť výmeny skúseností s inými školami doma aj v zahraničí. Školám, ktoré úspešne zrealizujú „7 krokov k Zelenej škole“, je udelený medzinárodný certifikát a vlajka siete Eco-Schools. Ten prispieva k zvýšeniu ich konkurencieschopnosti a zviditeľneniu v komunite.

Pre zapojenie sa do programu od budúceho školského roku je potrebné už teraz uskutočniť registráciu prostredníctvom vyplnenia registračného formuláru. Urobiť tak môžete najneskôr 30.júna 2011. Ešte predtým si však pozorne prečítajte viac informácií o programe a hlavne jeho pravidlá pre šk. rok 2011/12.

Podrobnejšie Informácie o programe nájdete v časti Čo je Zelená škola.

Výhody zapojenia sa do programu a informácie o registrácii si môžete prečítať v časti Staňte sa Zelenou školou.

V prípade akýchkoľvek otázok nás neváhajte kontaktovať.