Aktuality

Na Deň Zeme prišiel do Materskej školy v Hlohovci vodník a priniesol so sebou kúsok svojho kráľovstva. Prišli sme sa naň pozrieť aj my z tímu Zelenej školy.
Ste zvedaví, koľko precestujú potraviny, kým sa odstanú na Váš tanier alebo prečo je dobré sa zamerať na lokálne produkty? Zaujímate sa o stravovanie a s ním spojené konzumovanie a spotrebu? Chcete sa pozrieť na tému potraviny inak ako zo zdravotného pohľadu?
Cenu Živel vyhlasuje Živica a jej cieľom je podporiť žiakov, učiteľov a školy za inšpiratívne cesty v praktickej environmentálnej výchove. Nominovať môže každý do 31. mája 2015 na www.zivica.sk/zivel.
Naozaj pomáhame prírode prikrmovaním lesnej zveri?
Chceli by ste spropagovať Vašu školu? Radi by ste priblížili rodičom a verejnosti praktické aktivity zamerané na ochranu životného prostredia? Plánujete na Deň Zeme zaujímavé akcie?
Opäť tu máme čas záverečného hodnotenia, kedy spoločne vyhodnocujeme vaše úspechy v programe Zelená škola.
Na mnohých školách je populárne používanie vtáčích búdok a kŕmidiel pre vtáky.