Aktuality

Projekt Jedzte zodpovedne naberá na obrátkach. Prichádzame s novým názvom - Jedlá zmena, ktorý hovorí nielen o zmene nášho jedla, ale aj o zmene nášho pohľadu na jedlo.
Minister školstva Juraj Draxler prevzal záštitu nad druhým ročníkom Ceny za environmentálnu výchovu Živel.
Hovorí sa, že svet je globálna dedina. Je to ale skutočne tak? Ako vnímame ekonomicky rozvojové krajiny a ľudí z iných kútov sveta? Odkiaľ sa berú  naše predsudky, presvedčenia, postoje či strach z neznámeho? A akú úlohu pri zobrazovaní sveta zohrávajú média?
Živica a Greenpeace Slovensko pozývajú v rámci kampane www.adoptujsivcelu.sk školy do súťaže o najkrajší funkčný hmyzí hotel.
Máš pozitívny vzťah k prírode? Chcel/a by si využívať svoje vedomosti a skúsenosti v prospech rozvoja škôl? Rád/a sa učíš nové veci a stretávaš nových ľudí? Baví ťa práca s ľuďmi? Tak potom hľadáme práve Teba!
Na Deň Zeme prišiel do Materskej školy v Hlohovci vodník a priniesol so sebou kúsok svojho kráľovstva. Prišli sme sa naň pozrieť aj my z tímu Zelenej školy.
Ste zvedaví, koľko precestujú potraviny, kým sa odstanú na Váš tanier alebo prečo je dobré sa zamerať na lokálne produkty? Zaujímate sa o stravovanie a s ním spojené konzumovanie a spotrebu? Chcete sa pozrieť na tému potraviny inak ako zo zdravotného pohľadu?
Cenu Živel vyhlasuje Živica a jej cieľom je podporiť žiakov, učiteľov a školy za inšpiratívne cesty v praktickej environmentálnej výchove. Nominovať môže každý do 31. mája 2015 na www.zivica.sk/zivel.
Naozaj pomáhame prírode prikrmovaním lesnej zveri?