Aktuality

Záujemcov spomedzi učiteľov a rodičov srdečne pozývame na zaujímavé workshopy, ktoré sa budú konať v rámci konferencie Zelená škola - škola zmeny v Piešťanoch dňa 8.10. 2015 (štvrtok).
Viete: čo je to kolégium, kto ho tvorí a koľko by malo mať členov? kedy a ako sa vypĺňajú pracovné listy environmentálneho auditu? ako vytvoriť environmentálny akčný plán, na čo pri ňom nezabúdať a kto má byť zodpovedný za aktivity?
Centrum environmentálnej a etickej výchovy Živica srdečne pozýva školy, ktoré boli hodnotené v školskom roku 2014/15 na
Blíži sa začiatok školského roku, využite naše centrum pre váš školský výlet. Výlet na začiatku roka je obzvlášť vhodný pre kolektívy 5. ročníka ZŠ, primy 8-ročných gymnázií alebo 1. ročníka stredných škôl, kedy sa nové kolektívy potrebujú spoznať a viac prepojiť.
Počas júna si mohli návštevníci IKEA pozrieť hneď vo vchode do obchodného domu množstvo krásnych posterov od vás, škôl. Posielali ste nám postery na tému „Ako byť expertom na životné prostredie - Zo života Zelenej školy“.
Koniec školského roka bol pre projekt Jedlá zmena začiatkom. Po prvýkrát sa spoločne stretli členovia expertnej skupiny Jedlej zmeny, medzi ktorých patria:
Naša partnerská organizácia Včelí kRaj pripravila na september environmentálny zážitkový kurz pre pedagógov všetkých stupňov škôl.
Počas troch dní 22.-24.06.2015 sa uskutočnil prvý tréning v projekte Jedlá zmena (realizovaný s finančnou pomocou Európskej Únie).
Projekt Jedzte zodpovedne naberá na obrátkach. Prichádzame s novým názvom - Jedlá zmena, ktorý hovorí nielen o zmene nášho jedla, ale aj o zmene nášho pohľadu na jedlo.

Stránky