Aktuality

Hlasovanie za najlepšie projekty grantového kola "Pomáhame vyrásť IV." je ukončené.
Na Slávnostnej certifikácii v októbri 2014 sme sa rozhodli, že by bolo skvelé mať vlastnú hymnu programu Zelená škola. Chceli sme tak prepojiť všetky školy zapojené v programe prostredníctvom jednej pesničky. Po intenzívnej 3-mesačnej práci sa nám to nakoniec podarilo.
Aj v školskom roku 2014/2015 sa mohli školy zapojiť do štvrtého kola grantovej výzvy Pomávame vyrásť, s podtitulom „Staň sa expertom na šetrenie“. Hlavnou témou grantovej výzvy boli opatrenia zamerané na šetrenia energiami, vodou a odpadom.
Ak sa chcete v tomto školskom roku zúčastniť záverečného hodnotenia s cieľom získať diplom alebo certifkát, nezabudnite, že do hodnotenia sa môžu registrovať iba školy so schváleným Environmentálnym akčným plánom (EAP).
Hady, hlodavce, hmyz, semená burín v komposte? Poradíme vám ako na to.
Čo všetko je environmentálna výchova? Akými rôznymi formami sa dá vyučovať? A na akých predmetoch? Námety od dvoch pedagógov zo zelených škôl si prečítajte v tomto článku.
S radosťou dávame vedieť, že Slovensko bolo na poslednú chvíľu prizvané do druhej fázy kampane LITTER LESS pre menej odpadu (2014-2017). Ďalšími účastníkmi kampane pre tento školský rok sú: Kanada, Francúzsko, Izrael a Rumunsko.
Už druhý rok spolupracujeme s časopisom Dobrá škola. Postupne pre vás uverejníme články z minulého roka.
Pozývame všetkých zvedavých a tvorivých žiakov so svojimi pedagógmi na unikátnu interaktívnu výstavu Energia zblízka.