Chybová správa

  • Warning: file_exists(): open_basedir restriction in effect. File(/var/www/site-php) is not within the allowed path(s): (/home/html/zelenaskola.sk:/home/clients/zelenaskola.sk:/usr/share/php:/hosting/zelenaskola.sk) in include_once() (line 659 of /home/html/zelenaskola.sk/public_html/web/sites/default/settings.php).
  • Warning: file_exists(): open_basedir restriction in effect. File(/var/www/site-php) is not within the allowed path(s): (/home/html/zelenaskola.sk:/home/clients/zelenaskola.sk:/usr/share/php:/hosting/zelenaskola.sk) in include_once() (line 667 of /home/html/zelenaskola.sk/public_html/web/sites/default/settings.php).
  • Warning: file_exists(): open_basedir restriction in effect. File(/var/www/site-php) is not within the allowed path(s): (/home/html/zelenaskola.sk:/home/clients/zelenaskola.sk:/usr/share/php:/hosting/zelenaskola.sk) in include_once() (line 675 of /home/html/zelenaskola.sk/public_html/web/sites/default/settings.php).
  • Warning: file_exists(): open_basedir restriction in effect. File(/var/www/site-php) is not within the allowed path(s): (/home/html/zelenaskola.sk:/home/clients/zelenaskola.sk:/usr/share/php:/hosting/zelenaskola.sk) in include_once() (line 683 of /home/html/zelenaskola.sk/public_html/web/sites/default/settings.php).

Zo života Zelených škôl - november 2016

Zelená škola spustila už svoj 13. ročník. Je do neho zapojených rekordný počet tristoštrnásť škôl, ktoré od septembra začali pracovať na realizácii svojich plánovaných aktivít. Túto rubriku budeme pravidelne venovať aktualitám zo škôl. Dúfame, že sa inšpirujete aj vy a podelíte sa o vaše novinky.

 

EKO-LOGICKÝ SAGAN

Omladený koordinátorský tím v ZŠ s MŠ Cinobaňa sa po vytvorení kolégia púšťa do nového certifikačného obdobia, v ktorom chcú nadviazať na posledné úspešné roky. Tento rok chcú inšpirovať žiakov a svoje okolie v téme doprava a ovzdušie a to aj prostredníctvom známej osobnosti slovenského aj svetového športu Petra Sagana. Peter by sa mal stať prostriedkom pre zatraktívnenie ekologického spôsobu dopravy v školskej komunite. Cieľom školy je poukázať nie len na atraktivitu cyklošportu, ale aj na to, že tento druh dopravy je jedným z najekologickejších.

Zaujímavou formou boli vyhlásené aj výsledky školskej výtvarnej súťaže na tému Doprava a ovzdušie“. Žiaci hodnotili výtvarné práce svojich spolužiakov. Víťazná práca sa stala symbolom ich dvojročnej témy dopravy a ovzdušia počas celého dvojročného certifikačného obdobia.

 

KATARÍNA NA LADE A VIANOCE BEZ ODPADU

ZŠ Fándlyho v Seredi, sa v tomto roku aktívne venuje téme odpad. Všetky ročníky zapojili do „Týždňa minimalizácie“, počas ktorého zrealizovali množstvo aktivít. Piataci, výskumníci a alchymisti si vyrobili vlastný recyklovaný papier, ktorý použijú na výrobu vianočných pohľadníc pre svojich blízkych. Zisťovali tiež, ktoré výrobky sú najviac a zároveň najzbytočnejšie zabalené. Spolu o nich diskutovali a hľadali rozumnejšie a hlavne ekologickejšie riešenia.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

KEĎ UŽ NEMÁME SNEH, TAK ASPOŇ „PORIADNU“ VÝZDOBU

Mladí reportéri, žiačky 3.A zo Strednej odbornej školy v Pruskom, investigatívne, formou reportáže opisujú situáciu v obci Streženice pri Púchove. Pripájame preto celé znenie tejto inšpirujúcej reportáže.


Občania obce Streženice pri Púchove riešia problematiku skládky odpadu už viac ako 8 rokov. Odpad „zdobí“ les extravilánu obce. Obyvatelia sú rokmi zo situácie znechutení a zároveň sklamaní. Nikto z kompetentných úradov situáciu v prospech obyvateľov obce nerieši.

K situácii sa nám vyjadrila obyvateľka obce, pani Ľubica L.: ,,Pri prechádzaní touto lokalitou Vás prekvapia plastové vrecia, zachytené na konároch stromov. Nerobí to dobrý dojem pre okoloidúcich a peších turistov. Púchovská dolina je zaujímavá hlavne z pohľadu cyklistov a turistov. V letnom období tu cítiť zápach. Je to nepríjemné, veľmi nepríjemné.“

Pani Ľubica nás prevádza okolím skládky. Ďalej dodáva: ,,Ak tu chceme žiť, existovať ako ľudia, nezostáva nám nič iné, ako odpad postupne zbierať."

Oslovili sme i pracovníkov skládky. Na našu otázku, ako vzniknutú situáciu riešia v prospech obyvateľov obce, stroho odpovedal zamestnanec: „ Pokiaľ dočiahneme výsuvnými kliešťami, odpadky odstraňujeme priebežne.“

Obrátili sme sa i na pracovníkov  Mestského úradu, odboru životného prostredia v Púchove. Prisľúbili nám, že danú nepriaznivú situáciu začnú  riešiť. Podarí sa občanom obce dosiahnuť poriadok a zlepšiť životné prostredie v ich okolí ?

Nepriaznivú situáciu budeme monitorovať, sledovať a čitateľov priebežne informovať o zmene aktuálneho stavu.

Ak máte aj Vy aktivity, ktoré chcete prezentovať svetu, pošlite nám ich na mail oravec@zivica.sk.