Zelenoškolskí Mladí reportéri pre životné prostredie

Aj zelenoškolské žiačky a zelenoškolskí žiaci sa i tento rok prihlásili do medzinárodnej súťaže LITTER LESS a ENVIRO programu Mladí reportéri pre životné prostredie. Tešíme sa, že sa im podarilo v národnom kole získať zaujímavé umiestnenia.

V hlavnej súťaži boli ocenení:

V súťaži ENVIRO v kategórii "Fotografia 11-14" sa na 1. mieste umiestnila Evka Mančíková zo 7.C , ZŠ Juraja Fándlyho v Seredi s fotografiou Dedičstvo.

 

1. miesto: Mária Jánošíková, Michal Mazánik a Tamara Eliašová (15 r.), Súkromná ZŠ Nová Dubnica, za video Tam, kde nelietajú včely

Kategória LITTER LESS – kampaň pre menej odpadu:

1. miesto: Lenka Adámková a Viktória Mrvová, ZŠ Jána Palárika Majcichov, za článok: Ako sme zaškatuľkovali jedlo

3. miesto získala Janka Kramárová z 8.A  za článok Quovadis tetrapaky v Seredi 

 

Aj v tíme Zelenej školy sme hrdí, akých majú naše školy šikovných žiakov a žiačky. Víťazom veľmi gratulujeme a držíme palce v ďalšom období. Želáme veľa chuti a inšpirácií pri pozitívnej zmene a motivovaní svojho okolia :)