Zelená škola NAŽIVO: Tajný život našej elektroniky

Notebooky, telefóny, počítače. Vďaka nim fungujeme v karanténe. Ako ich využívať, aby vydržali čo najdlhšie? Koľko krajín precestoval náš mobil? Koľkými rukami prešiel od ťažby po predajňu? Ako sa zodpovedne a ekologicky zbaviť nefunkčnej elektroniky?

Dozviete sa od Zuzany Labašovej v rámci cyklu Zelená škola naživo – Tajný život našej elektroniky.

Inšpirácie a metodické materiály k výučbe témy elektroodpad ako aj tipy do domácností nájdete v príručke Elektroodpad – dopad.

Ak sa chcete viac dozvedieť o aplikácii KAHOOT a použiť ju pri výučbe alebo doma, viac informácii nájdete TU.

Príručka je určená pre materské, základné a stredné školy. Ponúka pohľad na život elektroniky od ťažby surovín potrebných na jej výrobu, až po likvidáciu nepotrebných, nefunkčných, alebo nechcených elektrospotrebičov. Nahliadnite do osudov ľudí, ktorí sa na výrobe a likvidácii elektroniky podieľajú a získajte dôležité informácie o tom, ako sa zodpovedne a ekologicky zbaviť nefunčnej elektroniky. Pre pedagógov ponúka príručka 14 aktivít, pre rôzne vekové kategórie žiakov od 4 do 18 rokov a množstvo fotografií dokumetujúcich život elektroniky.

Zašleme vám ju zdarma, stačí ak sa zaregistrujete: http://elektroodpad.zivica.sk/

Ak ste nejaké z aktivít vyskúšali, podeľte sa, prosím, s nami o vaše skúsenosti - napíšte na labasova@zivica.sk.

Ďakujeme.