Staňte sa aj vy Zelenou školou! Prihlasovanie do ročníka 2018/2019 je spustené

Ministerstvom školstva, vedy, výskumu a športu Sloveskej republiky odporúča medzinárodný program Zelená škola aj v školskom roku 2018/2019 v Pedagogicko-organizančých pokynoch.

Zelená škola je výchovno-vzdelávací program určený pre materské, základné a stredné školy, ktoré chcú zmeniť seba a svoje okolie. Cieľom programu je podpora školských komunít, v ktorých si ich členovia vyskúšajú čaro i nástrahy spolupráce. Žiaci s pomocou učiteľov a rodičov riešia reálne potreby svojej školy a okolia, čím pomáhajú k pozitívnej zmene.

Školám registrovaným v programe ponúkame možnosť získať finančnú podporu v grantových kolách a tiež možnosť zapojiť sa do niekoľko ďalších projektov, ktoré sú súčasťou programu Zelená škola. Medzi tieto projekty patrí napr. Záhrada, ktorá učí, ElektroOdpad-Dopad, sadOVO - projekt školských ovocných sadov a iné.

Viac informácií o programe Zelená škola nájdete TU.

Registrácia do nového ročníka je spustená prostredníctvom registračného fomulára do 15.09.2018.

V prípade akýchkoľvek otázok nás môžete kontaktovať na čísle 0915 851 972 alebo martincova@zivica.sk