Pozvánka - Prečo na zodpovednom stravovaní záleží

Keďže téma potravín je v programe Zelená škola novinkou, pripravili sme pre vás seminár " Prečo na zodpovednom stravovaní záleží". 

Ak už viete čo to zodpovedné stravovanie je a hľadáte ďalšie informácie získate ich na tomto seminári.

Dnešná produkcia potravín prispieva k zmene klímy viac, než celý sektor dopravy. Vedie k masívnej strate biodiverzity, odlesňovaniu a znečisťovaniu vody aj pôdy. 

  • Čo je s globálnym potravinovým systémom v neporiadku? 
  • Je pravda, že bez súčasného priemyslového modelu poľnohospodárstva sa rastúca svetová populácia v budúcnosti neuživí? 
  • Aké sú iné scenáre a čo na ne hovorí veda a výskum?
  • A ako vyzerajú konkrétne pozitívne zmeny, ktoré môže vytvárať každý z nás?

Seminár na tému zodpovednej spotreby potravín predstaví globálne pozadie súčasné produkcie potravín. Zameriame sa pritom na konkrétne témy súvisiace s našim každodenným životom a spotrebiteľskými voľbami. 

Tento seminár je určený pre tých, ktorí už s témou zodpovednej spotreby potravín na svojej škole začali a potrebujú získať nové informácie a inšpirácie. 

Seminár bude vedený formou obohatenej prednášky.

 -------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

 Seminárom vás prevedie Tereza Čajková

 Pracuje v Programe potravinovej bezpečnosti analytického centra Glopolis v ČR.   Vedie medzinárodný projekt Jedlá zmena, zameraný na vzdelávanie o   zodpovednej spotrebe potravín. Je spoluautorkou publikácie „Jak naše talíře   otáčí světem“.

 

Seminár je určený pre dospelých členov kolégií všetkých škôl zapojených do programu Zelená škola.

KAPACITA JEDNÉHO SEMINÁRU JE OBMEDZENÁ NA 25 ÚČASTNÍČOK/ÚČASTNÍKOV. O ich naplnení Vás budeme informovať. Prihlásiť sa môžu maximálne 2 zástupcovia z 1 školy.

Účasť na seminári je bezodplatná a účastníkom budú uhradené cestovné náklady vo výške hromadnej dopravy.

Pre vašu účasť vyplňte prihlasovací formulár pre seminár do 6.12 2017 do 12:00. Vaše prípadné nejasnosti alebo otázky Vám zodpovie Katarína Lepešková na lepeskova@zivica.sk, t.č. 0917 35 35 32.

Viac informácií nájdete v priloženej pozvánke.