Ako prinášať vedu na základné a stredné školy?

Príďte na workshop s astronautkou a učiteľkou geológie. Spolu budeme hľadať odpovede ako interaktívne prinášať vedu na základne a stredné školy :)

Workshop je primárne určený učiteľom a učiteľkám (prípadne študenom pedagogických smerov).

Kedy?
v UTOROK 3. októbra od 15.00 do 17.00

Kde?
CEEV Živica
P.O.Hviezdoslava 28
ZVOLEN

Kto to je?

Dorothy M. Metcalf – Lindenburger sa narodila v Colorado Springs do učiteľskej rodiny, v ktorej tradícií aj sama pokračovala ako učiteľka geológie a astronómie na strednej škole. Ešte ako dieťa, v deviatej triede, absolvovala vesmírny tábor (Space camp) v Hunstville a odvtedy snívala, že jedného dňa bude súčasťou vesmírneho programu. Odvážny sen odložila kamsi stranou a popri behávaní maratónov svoje nekonečné nadšenie pre vesmír zanietene prenášala na študentov. A bol to práve jeden z jej študentov, ktorý na hodine venovanej vesmírnym letom vzniesol typickú, zvedavú otázku ohľadom používania WC a kúpeľne vo vesmíre. Vtedy v rámci pátrania po odpovedi našla Dorothy na stránke NASA, aj informáciu o nábore učiteľov do astronautického výcviku. Vďaka obrovskému entuziazmu a dychtivosti po vesmírnom dobrodružstve, ktoré v nej od detstva živili obaja rodičia, uspela spomedzi viac ako 2 000 uchádzačov a získala vyhľadávané miesto v programe pre astronautov. V júni 2004 bola vybraná ako súčasť NASA a Astronautického zboru. Jej sen byť astronautkou sa nakoniec stal skutočnosťou v roku 2010, kedy bola po niekoľkých rokoch tréningu a rozsiahlej odbornej príprave, ktorá zahŕňala aj pilotovanie lietadla, pridelená posádke STS-131 na palube Shuttle Discovery v rámci zásobovacej misie pre medzinárodnú vesmírnu stanicu - International Space Station (ISS). Misia trvala 15 dní.

*Počet miest limitovaný: max 25 ľudí (nutné prihlásiť sa tu).

**Tlmočenie z anglického jazyka bude zabezpečené.
***Workshop je BEZPLATNÝ za podpory U.S embassy in Slovakia a Komenského inštitútu.