Pozvánka na kurz "Minimalizmus v živote a v škole"

Kancelária programu Zelená škola Vás pozýva na trojdňový kurz „Minimalizmus v živote a v škole“, ktorý sa uskutoční 7. až 9. marca 2018 vo Vzdelávacom centre Zaježová

Stále častejšie sa stretávame s príbehmi jednotlivcov, ktorí vďaka svojmu odhodlaniu dokázali motivovať svoje okolie a vyriešiť na prvý pohľad neriešiteľné problémy vo svojej komunite, škole, či meste. Ako sa im podarilo presvedčiť ostatných? Osvedčeným receptom je osobný príbeh, v ktorom ukazujeme, že zmena je skutočne možná. Aj v Zelenej škole sa snažíme ukazovať len to, čo sami autenticky žijeme.

Príďte sa pozrieť na tému ODPAD z iného uhla pohľadu a zistiť čo “zodpovedná spotreba a životný minimalizmus” vlastne sú. Ukážeme si spôsoby a ako ich preniesť do svojej domácnosti a následne aj do svojej školy.

Inšpirovať vás budú:

  • aktivity zamerané na environmentálnu výchovu a globálne vzdelávanie, ktoré využijete v škole
  • praktické tipy a nápady zamerané na zodpovednú spotrebu
  • zaujímavý večerný hosť Juraj Hipš (riaditeľ CEEV Živica), ktorý vám predstaví existenciálnu ekovýchovu.
  • Učiteľka, konzultantka a bývalá koordinátorka Zelenej školy zo Súkromnej základnej školy u Filipa v Banskej Bystrici, Katarína Jánošová, ktorá vám predstaví koncept “zerowaste” v osobnom živote a v škole.
  • a veľa iného v téme zodpovednej spotreby a životného minimalizmu

Kurzom Vás prevedú lektorky programu Zelená škola Katarína Lepešková a Dorota Martincová. Viac infomácií o nich nájdete tu

Na kurz je potrebné sa prihlásiť najneskôr do 23.2 2018 vyplnením tohto prihlasovacieho formulára. Účasť na kurze ja spoplatnená poplatkom vo výške 30 EUR.

Viac informácii nájdete v prílohe.

V prípade otázok neávhajte kontaktovať Katarínu Lepeškovú na lepeskova@zivica.sk alebo 0917353532