Pozvánka na tretie regionálne semináre

Radi by sme Vás pozvali na tretie regionálne semináre organizované

kanceláriou programu Zelená škola.

Okrem iného Vám predstavíme aj najnovšiu tému programu - potraviny, ktorú otvárame budúci školský rok 2017/2018.

V tejto téme sa budeme zaoberať otázkami zodpovedného stravovania, ceste potravín od pestovateľov až na náš stôl, zistíme aké príbehy sa skrývajú za jednotlivými potravinami alebo ako vplývajú potraviny na životné prostredie.

Ďalšou z oblastí, ktorej sa budeme na seminári venovať, je príprava na Dni Zelených škôl (DZS) - Deň Zeme.

• Hľadáte inšpiratívne aktivity?
  • Chcete aktívne zapojiť do plánovania a príprav DZS aj svojich žiakov a hľadáte inšpiratívne metódy práce s nimi ?
  • Neviete ako zapojiť médiá a verejnosť do vašich aktivít?
  • Chcete zapracovať svoje aktivity čo najlepšie  do tvorby EAP?

.... ak hľadáte odpovede na tieto otázky, nájdete ich na treťom regionálnom seminári v šk. roku 2016/17, ktoré sú určené pre všetky školy, pre nových aj „starých“ koordinátorov..

3. regionálne semináre sa uskutočnia:

v ŽILINE

Kedy:  14. február 2017, od 9.00 hod. do 13:30 hod.  (súčasťou bude aj žiacky regionálny seminár)

Kde: Čajovňa u dobrej víly, Hviezdoslavova 9, Žilina

vo ZVOLENE

Kedy:  7. február 2017, od 9.00 hod. do 13:30 hod.

(súčasťou bude aj žiacky regionálny seminár)

Kde: Internát Ľudovíta Štúra, Študentská 17, Zvolen, študovňa C a B

v KOŠICIACH

Kedy: 14.február 2017, od 9.00 hod. do 13:30 hod.(súčasťou bude aj žiacky regionálny seminár a je určený prioritne pre ZŠ a SŠ) kapacita tohto seminára je naplnená. V prípade dotazov kontaktujte udvardiova@zivica.sk

Kedy: 15. február, od 9.00 hod. do 13:30 hod. (určený prioritne pre MŠ, ŠŠ a školy 1-4.)

Kde: Výmenník Obrody, Košice (oproti paneláku č. 5 na ulici Obrody- v blízkosti Magistrátu mesta Košice)

v BRATISLAVE

Kedy: 6.február 2017, od 9.00 hod. do 13:30 hod.(súčasťou bude aj žiacky regionálny seminár a je určený prioritne pre ZŠ a SŠ) info ku dňu 30.1. : ŽIACKY SEMINÁR UŽ JE NAPLNENÝ

Kedy: 7. február, od 9.00 hod. do 13:30 hod. - seminár z dôvodu nízkej účasti zrušený

*Po skončení oficiálnej časti bratislavského seminára bude možnosť pozrieť si priestory Vodárenského múzea. Pri  obhliadke Vám bude k dispozícii pracovník múzea, ktorý Vám vysvetlí aké expozície a zbierky múzeum zastrešuje a aké možnosti školám ponúka. Priehliadka bude trvať cca 30 minút. Účasť  je dobrovoľná.

Program 3. regionálneho seminára je zameraný na:

• Predstavenie novej - siedmej témy potraviny
  • Zbieranie inšpirácií do DZS alebo tvorby EAP
  • Participatívne metódy tvorby a realizácie Dní Zelených škôl
  • Informačný blok plný aktualít a aktivít programu Zelená škola.
  • Záverečná hodnotenie škôl
  • Pýtajte sa – blok zameraný na vaše otázky súvisiace s programom Zelená škola.

Doležité informácie, prosím, neprehliadnite..

Z kapacitných dôvodov sa budú môcť seminára zúčastniť len registrované účastníčky a účastníci. Pre Vašich žiakov sme pripravili interaktívne regionálne semináre, ktoré sa uskutočnia súbežne so štandardným seminárom pre koordinátorov. V Košiciach bude žiacky seminár prebiehať iba 14.februára a v Bratislave iba 6.februára. Z kapacitných dôvodov môžete na seminár prihlásiť maximálne 2 žiakov, ktorí sa musia zúčastniť celého programu od 9:00 do 13:30.  V prípade naplnenia kapacity si vyhradzujeme právo vašich žiakov neregistrovať. O tejto situácii Vás budeme včas informovať.

Pre Vašu účasť prosím vyplňte prihlasovací formulár pre Vami zvolené mesto:

Žilina - prihlasovanie možné do 9.2.
Zvolen - prihlasovanie možné do 2.2.
Košice - prihlasovanie možné do 9.2.
Bratislava - prihlasovanie možné do 2.2.

Na seminári bude zabezpečený pitný režim a drobné občerstvenie.

Viac informácií ako aj mapu miesta, kde sa seminár koná, nájdete v priloženej pozvánke (pre každé mesto zvlásť).

Na Vaše otázky zodpovie Jana Udvardiová na udvardiova@zivica.sk , t.č. 0905 391 534

PrílohaVeľkosť
PDF icon zilina_pozvanka.pdf541.53 KB