Výstupy z prvých regionálnych seminárov

Prvé regionálne semináre sú už za nami a my by sme sa chceli všetkým, ktorí ich absolvovali, veľmi pekne poďakovať za účasť.

V prílohe nájdete krátke zhrnutie metodiky programu Zelená škola. Školám, ktoré sa nemohli seminárov zúčastniť, pošleme potrebné materiály poštou na adresu školy do konca októbra.

Materiály však v online forme nájdete aj na tejto webovej stránke v časti Metodické materiály. Taktiež tu nájdete aj vzorovú tabuľku EAP.

Informácia pre všetky školy, ktoré boli doteraz zvyknuté vypracovávať environmentálny audit pre všetky témy:

Na mnohých školách bolo vypracovávanie environmentálneho auditu pre všetky témy často formálne a škola už dopredu poznala tému, ktorej sa chce venovať. Preto od minulého školského roka je postačujúce, keď na začiatku certifikačného obdobia vypracujete iba časť auditu vo vybranej prioritnej téme (v povinnej aj nepovinnej časti). Naďalej je však vítaná voľba prioritnej oblasti na základe vypracovania auditu vo všetkých témach, ale nie je to už povinné.

Videá:

Na seminároch sme používali aj videá, ktoré krásne vykresľujú výhody spolupráce. Nájdete ich tu.

A tu nájdete videá, ktoré poukazujú na naše automatické konanie bez rozmýšľania. Tieto videá sa snažia poukázať na dôležitosť kritického myslenia každého z nás.

Aby ste vedeli, čo sme v programe pripravili, prichystali sme pre vás Infoblok, kde nájdete všetky aktuality - je tiež v prílohe tohto článku.

Ešte raz, veľmi pekne ďakujeme za príjemnú atmosféru a vašu účasť na seminároch.

Tím Zelenej školy

PrílohaVeľkosť