Reportáže zo škôl

KEĎ SA POVIE ČERVENÁ, VIEME ČO TO ZNAMENÁ.

Vložil/a Ivana Sulhinova dňa 16.05.2013

Dňa 16. 05. 2013 predškoláci z Materskej školy, Hollého 3 v Hlohovci navštívili Dopravné ihrisko v Galante.

DEŇ ZEME - ZELENÁ PLANÉTA

Vložil/a Ivana Sulhinova dňa 02.05.2013

DEŇ ZEME - ZELENÁ PLANÉTA

Inšpirácia zo Žarnovice - "Prírodná záhrada – zelená oáza, oáza oddychu"

Pozrite si úžasné video zo Žarnovice o tom ako realizovali svoj projekt pod názvom "Prírodná záhrada – zelená oáza, oáza oddychu".

Ostrov prírody pri Váhu

Vložil/a Voda dňa 12.06.2012

V máji som prijala pozvanie na špeciálnu základnú školu a praktickú školu s internátom Predmerského v Trenčíne.

Otvorenie školského roka v zaježovskej komunitnej škole

6.septembra sa v Zaježovskej škole symbolicky otvárala zlatá brána, ktorá vítala ostieľaných školákov, ale aj štyroch nov&yacut

Zaježovská škola na rodinnej farme Mašekov mlyn

29.4.2010

Neobyčajná škola z obyčajného pražského sídliska

Je príjemné marcové ráno a my kráčame so zástupkyňami občianskeho združenia TEREZA Jitkou Krbcovou a Petrou Šimonovou do jednej z pražských Ekoškôl. TEREZA je koordinátorom medzinárodného programu Ekoškola (na Slovensku Zelená škola) v Českej republike od roku 2005. Už na ceste do školy nás kolegyne upozorňujú, že škola neleží v najkrajšej časti Prahy, ale naopak v typickej sídliskovej zástavbe.

Módna prehliadka z odpadového materiálu v ZŠ vo Veľkom Krtíši

Vložil/a Soňa Chlebničanová dňa 14.04.2010

Dňa 26.3.2010 mali žiaci zo Základnej školy na ulici Poľnej vo Veľkom Krtíši svoj „veľký deň“.

Zážitky z návštevy out-doorovej škôlky v Nórsku

...alebo na čerstvom vzduchu sa predsa lepšie spí.

Prichádzame do materskej školy na okraji Trondheimu. Drevené domce vidno už len zriedkavo a ujazdená cesta sa krivoľako zarezáva do lesnatej oblasti. Vystupujeme z vykúreného autobusu. Prekvapí nás ostrý studený vietor, tak typický pre túto krajinu v tomto ročnom období.

Zelená škôlka v Detve

V deň, keď som navštívila materskú školu M.R. Štefánika v Detve, bolo poriadne upršané počasie.

Začať treba vždy odmalička...

... aj to mi dokázala návšteva Materskej školy na Makarenkovej ulici 814/28 v Partizánskom.

Návšteva ZŠ s materskou školou v Liptovskej Lúžnej

Základná škola s materskou školou Liptovská Lúžna sa nachádza v malebnom prostredí Nízkych Tatier pod masívom Prašivej.

Reportáž zo Zelených škôl v Nemecku - „Krok po kroku, len tak niečo zmeníte“

Z času na čas je užitočné zájsť za hranice (svojej školy, obce/mesta, krajiny) a rozhliadnuť sa okolo seba. Zistiť, či cesta, ktorou kráčame, má ten istý smer.

Fotoreportáž zo Zelenej školy - 1.ZŠ V ŽIARI NAD HRONOM, UL. DR. JANSKÉHO 2

Základná škola na Ul. Dr. Janského č. 2 v Žiari nad Hronom, nazývaná aj „jednotka“ bola postavená a daná do užívania 1. septembra 1959.

Návšteva Materskej školy Lienka vo Zvolene

V dnešnej dobe je podľa mňa veľmi dôležite učiť ľudí „ekologicky zmýšľať“ už od najmladšieho veku. Ak sa to naučia „za mlada“ budú tieto svoje poznatky a vedomosti automaticky využívať v celom svojom živote. Taktiež môžu v tomto smere pozitívne ovplyvňovať svojich blízkych a známych. A aj práve na toto slúži Zelená škola. Vďaka tomuto programu je škola lepšie odlíšiteľná v procese výberu od ostatných škôl.

Zelená škôlka Ďatelinka na Podborovej vo Zvolene

Je dôležité uvedomiť si, že do výchovy detí sa v nemalom podiele zapájajú aj materské, základné a stredné školy.

Návštevy na Zelených školách: vysokoškoláčky TU vo Zvolene

Hoci Fakulta ekológie a environmentalistiky (Technická univerzita vo Zvolene) nie je zameraná na prípravu budúcich pedagógov, Environmentálna výchova je jedným z vyučovaných samostatných predmetov. Absolventi fakulty pracujú v štátnej ochrane prírody, v Slovenskej agentúre životného prostredia, vo firmách, mimovládnych organizáciách, na úradoch a pod. Pri svojej práci potrebujú byť nielen odborníkmi v oblasti ekológie či environmentalistiky, ale je nesmierne dôležité, aby vedeli informácie o životnom prostredí podávať prijateľnou formou rôznym cieľovým skupinám.

Mesiac lesov v našej škole (ZŠ Letná Poprad)

ZŠ Letná ul., Poprad v minulom školskom roku získala titul Zelená škola, ktorý sa usilujú v tomto školskom roku obhájiť. Celý apríl sa niesol v znamení lesov.