Reportáže z akcíí

Medzinárodným titulom Zelená škola sa od dnes hrdí už 118 škôl

Cez 250 hostí dnes v Košiciach sledovalo slávnostné odovzdávanie titulov a vlajok  medzinárodného vzdelávacieho ekoprogramu Zelená škola. Dnešným dňom sa ním môže pýšiť ďalších 84 škôl. Spolu ich je na Slovensku už 118. Certifikát oceňuje aktivity škôl v ochrane životného prostredia a aktívnej spolupráce.

Video - Deň Zelených škôl a Zelené školy na hrad!

V týždni od 22. – 28. apríla to na školách zapojených do programu Zelená škola a v ich okolí naozaj žilo. Na 85 školách sa do zaujímavých aktivít zapojilo viac ako 14 000 žiakov, učiteľov, rodičov ale i mnohí z radov širšej verejnosti.

Súčasťou celoslovenskej akcie bola aj podakcia s názvom Zelené školy na hrad!, z ktorej si môžete pozrieť krátke video.

Výlet do vtáčieho raja

Blíži sa koniec roka a to je čas bilancovania uplynulých mesiacov ale aj čas školských výletov. Na jeden nezvyčajný výlet sa vybrali aj koordinátorky environmentálnej výchovy . Smer autobusu vyrážajúceho z Košíc bol jasný – Vtáči raj na Sennom. Cesta ubehla rýchlo a po nastúpení učiteliek v Michalovciach sme sa dostali do Aves centra v Sennom. Privítal nás Jan Uhrín správca centra a našim sprievodcom bol Samuel Pačenovský. Najprv sme sa prostredníctvom krátkeho filmu a prezentácii oboznámili s územím Senných rybníkov a s jej obyvateľmi.

Typ článku, zaradenie:

Za lovcami orchideí

Je pondelok ráno a my, účastníci exkurzie z regionálneho centra programu Zelená škola Trenčín, sa o 9tej hod ráno stretávame na trenčianskej autobusovej stanici. Oskar svieti a my vieme, že dnes nás čaká pekný deň. Čo však nevieme je to, čo všetko prežijeme.

Typ článku, zaradenie:

Celoslovenský Deň Zelených škôl v obrazoch

„Bol to ten najlepší a najkrajší deň v škôlke...“  žiadna tlačová správa, titulok, či reportáž nedokáže vyjadriť nadšenie dieťaťa lepšie ako jeho vlastné slová. Presne takto totiž zhodnotil aktivity svojej materskej školy na Bajkalskej ulici v Prešove jeden jej žiačik. Spolu s ním sa v týždni od 16. do 24. apríla viac ako 10 000 žiakov a učiteľov zo 73 škôl zapojilo do celoslovenského Dňa Zelených škôl.

Tréning pre konzultantov - fotografie

Prinášame vám zopár fotografií z tréningu konzultantov Zelených škôl, ktorý bol v dňoch 6.-8. mája vo Vzdelávacom centre Zaježová. Aj konzultanti sa snažia a zúčastňujú sa rôznych vzdelávacích akcií, aby boli čo najlepšími "poradcami" vašich zelených škôl. Samozrejme ich na takýchto spoločných akciách sprevádza aj zábava.

Reportáž z exkurzie po moravských projektoch na ochranu klímy

9. a 10. apríla 2010 sa vydala skupina pedagógov, konzultantov pre Zelené školy a dobrovoľníkov z HSBC banky na autobusovú exkurziu do Valašských Klobouk a do Hostětína. Cieľom bolo stretnúť ľudí, ktorí cieľavedomo dlhé roky pracujú na projektoch ochrany prírody, ochrany biodiverzity, kvality života v mestách a obciach.

Svetový Deň Zeme v Kolárove

22.apríl je od r.1970 Svetovým dňom Zeme. Tentokrát sa aktivity, zamerané v prospech našej planéty, rozšírili na celý týždeň. Výnimkou nebola ani naša Zelená škola. Po dlhšej a dôkladnej príprave sme v spolupráci s mestom pripravili celú šnúru aktivít venovaných šetrnému prístupu k prírode a k nášmu najbližšiemu životnému prostrediu. Svetový Deň Zeme v Kolárove

Môj prvý víkend na „Zaježke“

Dúfam, že ma nikto nezbije, keď napíšem, že pred odchodom na svoj prvý víkend na Zaježovú som mala určité predsudky. Pamätala som si totiž reči (ešte zo strednej školy), keď všetci vraveli, že tam žijú nejakí prapodivní ľudia. Všetky tieto reči som vtedy vnímala veľmi negatívne a zneli mi, akoby na Zaježovej bývala nejaká sekta, ktorá tam neviem čo robí. Na druhej strane som ale počula mnoho ľudí hovoriť o tom, ako je tam skvelo.