Reportáže z akcíí

Fotoreportáž z kurzu inovačného kontinuálneho vzdelávania

V dňoch 5. - 7. novembra sa vo Vzdelávacom centre Zaježová uskutočnil prvý, z dvoch trojdňových kurzov, ktoré prebiehajú v rámci akreditovaného inovačného vzdelávania. Ako kurz vyzeral vám priblížime aspoň prostredníctvom fotografií.

Medzinárodným titulom Zelená škola sa od dnes hrdí už 118 škôl

Cez 250 hostí dnes v Košiciach sledovalo slávnostné odovzdávanie titulov a vlajok  medzinárodného vzdelávacieho ekoprogramu Zelená škola. Dnešným dňom sa ním môže pýšiť ďalších 84 škôl. Spolu ich je na Slovensku už 118. Certifikát oceňuje aktivity škôl v ochrane životného prostredia a aktívnej spolupráce.

FOTOREPORTÁŽ - prvé regionálne semináre programu Zelená škola

Prinášame Vám krátku fotoreportáž z prvých regionálnych seminárov programu Zelená škola v šk. roku 2013/2014. Ďakujeme všetkým účastníkom za ich účasť a tvorivé nápady.

Video - Deň Zelených škôl a Zelené školy na hrad!

V týždni od 22. – 28. apríla to na školách zapojených do programu Zelená škola a v ich okolí naozaj žilo.

Fotoreportáž z 3. regionálnych seminárov

Pozrite si krátku fotoreportáž z 3. regionálnych seminárov programu Zelná škola. Tieto boli zamerané na 5. až 7. krok programu. Ďakujeme Vám, že ste boli ich súčasťou.

Výlet do vtáčieho raja

Vložil/a Marta Hresova dňa 26.06.2012

Blíži sa koniec roka a to je čas bilancovania uplynulých mesiacov ale aj čas školských výletov. Na jeden nezvyčajný výlet sa vybrali aj koordinátorky environmentálnej výchovy .

Za lovcami orchideí

Vložil/a katarina hulinova dňa 29.05.2012

Je pondelok ráno a my, účastníci exkurzie z regionálneho centra programu Zelená škola Trenčín, sa o 9tej hod ráno stretávame na trenčianskej autobusovej stanici.

Celoslovenský Deň Zelených škôl v obrazoch

„Bol to ten najlepší a najkrajší deň v škôlke...“  žiadna tlačová správa, titulok, či reportáž nedokáže vyjadriť nadšenie dieťaťa lepšie ako jeho vlastné slová. Presne takto totiž zhodnotil aktivity svojej materskej školy na Bajkalskej ulici v Prešove jeden jej žiačik. Spolu s ním sa v týždni od 16. do 24. apríla viac ako 10 000 žiakov a učiteľov zo 73 škôl zapojilo do celoslovenského Dňa Zelených škôl.

FOTOreportáž "Z osady do neba"

Žiaci našej školy, OUI v Lučenci, absolvovali zaujímavý enviro-vzdelávací pobyt v Zaježovej, ktorý sa uskutočnil v dňoch 11.-12. apríla 2012. Vzdelávací pobyt organizovalo kolégium Zelenej školy.

Motivuj (sa) a spolupracuj s radosťou - FOTOreportáž

V termíne od 21. do 23. marca 2012 sa vo Vzdelávacom centre Zaježová uskutočnil kurz zameraný na spoluprácu a motiváciu na Zelenej škole. My by sme Vám radi poskytli krátku fotoreportáž z tejto krásnej jarnej akcie.

Zelená škola: Nesťažujte sa, hľadajte riešenia!

V zelenom duchu sa niesla atmosféra vo vládnom hoteli Bôrik, kde premiérka Iveta Radičová slávnostne odovzdala vyše päťdesiat certifik&a

Tréning pre konzultantov - fotografie

Prinášame vám zopár fotografií z tréningu konzultantov Zelených škôl, ktorý bol v dňoch 6.-8.

Fotky z víkendovky Jarné rozvkvitanie

V dňoch 15.-17. apríla bola vo Vzdelávacom centre Záježová víkendovka Jarné rozkvitanie v nás a v našich záhradách.

Konzultantky a konzultanti pre Zelené školy

Za výzvou „Staň sa konzultantom/kou Zelených škôl“, ktorú sme zverejnili pred vyše rokom, stojí o čosi dlhší a kom

Deň Zeme (ne)tradične

Vložil/a dovalova dňa 14.06.2010

Deň Zeme je deň, ktorý patrí našej planéte Zem. Každý z nás by si ju mal vážiť a hlavne sa u ňu starať.

Týždeň otvorených dverí na Zelenej škole

Vložil/a dovalova dňa 14.06.2010

Materská škola M.R. Štefánika 908/40 v Detve získala v šk. r.

Svetový Deň Zeme v Kolárove

Vložil/a dovalova dňa 14.06.2010

22.apríl je od r.1970 Svetovým dňom Zeme. Tentokrát sa aktivity, zamerané v prospech našej planéty, rozšírili na celý týždeň. Výnimkou nebola ani naša Zelená škola.

Môj prvý víkend na „Zaježke“

Dúfam, že ma nikto nezbije, keď napíšem, že pred odchodom na svoj prvý víkend na Zaježovú som mala určité predsudky.

Reportáž z tréningu v Zaježovej pre pilotné stredné školy a konzultantov

Tu si môžete pozrieť krátku reportáž konzultantky Dany Bardonovej zo septembrového tréningu pre pilotné stredné š

Júlové aktivity Zelenej školy v Zaježovej

Od 9. do 16. júla 2009 „obsadili“ Vzdelávacie centrum Zaježová účastníci viacerých akcií programu Zelená škola. Čo sa tu dialo a v koho podaní vám čiastočne priblížia reportáže budúcich konzultantov Zelenej školy a videá všetkých účastníkov