Blogy

Záhada v Green school

Vložil/a lubica dňa 16.05.2014

Je krátko po ôsmej hodine ráno a zo školy sa ozývajú pračudesné zvuky.

Vložil/a Dagmar dňa 15.05.2014
Eko-kódex našej materskej školy bol vytvorený v apríli 2014. Vytvorili ho deti a pedagogické zamestnankyne. Prvý raz bol vystavený 24.4.2014 na výstave detských prác pod názvom : Podoby vody. Eko-kódex je naším prejavom vďaky vode. ĎAKUJEME TI VODA..... ...že sa môžeme napiť, ...že sa môžeme umývať, ...že dávaš vlahu rastlinám a zvieratám, ...že z teba môžeme stavať snehuliakov, ...že v tebe môžeme plávať a hrať sa s tebou.
Ekokódex

Dni Zelených škôl v Rozprávkove.

Vložil/a Dagmar dňa 12.05.2014
Aj tento rok sme sa zapojili do Dní Zelených škôl v období od 22.4 -25.4 2014 Uskutočnili sa u nás tieto aktivity : Zelená škola, v ktorej to žije- Dňa 24. 4.
Vystavenie ekokódexu
Skladáme kvapky
Pozvánka na výstavu
Výstava: Podoby vody
Tangram
Vodná hladina
Výstava
výstava
Výstava
Jazero
Kvapka cestovateľka
Rybári
Vodný bufet
Záväzok Zemi
Zber odpadu
Pijeme čistú vodu

Vodné hry v Rozprávkove

Vložil/a Dagmar dňa 05.05.2014
Svetový deň vody sme tento rok oslávili v pondelok 24.3.2014. Obliekli sme si modré tričká a spolu s vodnými vílami sme si zatancovali vodný tanec.
Kvapky pre ekokódex
Tancujúce kvapky
Vodný tanec
Deň vody
Kvapky
Tvoríme
Cesty k vode
Vodné experimenty
vodné maľovanie
Legokvapky
Jazero
vodné tvorenie

Výlet do vtáčieho raja

Vložil/a Marta Hresova dňa 26.06.2012

Blíži sa koniec roka a to je čas bilancovania uplynulých mesiacov ale aj čas školských výletov. Na jeden nezvyčajný výlet sa vybrali aj koordinátorky environmentálnej výchovy .

Návšteva ekocentra Toulcuv dvur

Vložil/a Marta Hresova dňa 18.06.2012

Náhoda ma zaviedla do Prahy, kde sme po dni strávenom v dave turistov zamierili do mestskej časti Hostivař, ktorá nás na mape upútala svojou zeleňou a tiež sídlom ekologického strediska Toulcov dv

Ostrov prírody pri Váhu

Vložil/a Voda dňa 12.06.2012

V máji som prijala pozvanie na špeciálnu základnú školu a praktickú školu s internátom Predmerského v Trenčíne.

Za lovcami orchideí

Vložil/a katarina hulinova dňa 29.05.2012

Je pondelok ráno a my, účastníci exkurzie z regionálneho centra programu Zelená škola Trenčín, sa o 9tej hod ráno stretávame na trenčianskej autobusovej stanici.

Deň vody

Vložil/a Marta Hresova dňa 10.05.2012

Každoročne si 22. marec pripomíname Svetový deň vody .

V Púchovskom ekocentre pretvárame odpady tvorivosťou alebo TIP-TOP EKOmóda 2011

Vložil/a tamova.gabika dňa 20.03.2011

Už po 6 rok sa v Púchove konalo dvojdňové podujatie TIP-TOP EKOmóda, ktoré spája deti MŠ, žiakov ZŠ,SŠ, ŠZŠ a študentov Fakulty priemyselných technológií v túžbe vyrobiť z odpadu nápaditý mod

Púchovské ekocentrum má novú miestnosť "U Krtka"

Vložil/a tamova.gabika dňa 07.02.2011

Už 5 rokov ubehlo a my stále sme mali túžbu mať znovu svoju miestnosť... Púchovské ekocentrum má už 11 rokov a veľa aktivít, výchovnovzdelávacích programov za sebou.

Ťažký je život konzultanta

Vložil/a Miroslava Piláriková dňa 26.01.2011

Keď som v roku 2010 po prvýkrát začala dobrovoľnícky pracovať ako konzultant Zelených škôl, zdalo sa mi to ako splnený sen.

Módna prehliadka z odpadového materiálu v ZŠ vo Veľkom Krtíši

Vložil/a Soňa Chlebničanová dňa 14.04.2010

Dňa 26.3.2010 mali žiaci zo Základnej školy na ulici Poľnej vo Veľkom Krtíši svoj „veľký deň“.