Blogy

Výlet do vtáčieho raja

Vložil/a Marta Hresova dňa 26.06.2012

Blíži sa koniec roka a to je čas bilancovania uplynulých mesiacov ale aj čas školských výletov. Na jeden nezvyčajný výlet sa vybrali aj koordinátorky environmentálnej výchovy .

Návšteva ekocentra Toulcuv dvur

Vložil/a Marta Hresova dňa 18.06.2012

Náhoda ma zaviedla do Prahy, kde sme po dni strávenom v dave turistov zamierili do mestskej časti Hostivař, ktorá nás na mape upútala svojou zeleňou a tiež sídlom ekologického strediska Toulcov dv

Ostrov prírody pri Váhu

Vložil/a Voda dňa 12.06.2012

V máji som prijala pozvanie na špeciálnu základnú školu a praktickú školu s internátom Predmerského v Trenčíne.

Za lovcami orchideí

Vložil/a katarina hulinova dňa 29.05.2012

Je pondelok ráno a my, účastníci exkurzie z regionálneho centra programu Zelená škola Trenčín, sa o 9tej hod ráno stretávame na trenčianskej autobusovej stanici.

Deň vody

Vložil/a Marta Hresova dňa 10.05.2012

Každoročne si 22. marec pripomíname Svetový deň vody .

V Púchovskom ekocentre pretvárame odpady tvorivosťou alebo TIP-TOP EKOmóda 2011

Vložil/a tamova.gabika dňa 20.03.2011

Už po 6 rok sa v Púchove konalo dvojdňové podujatie TIP-TOP EKOmóda, ktoré spája deti MŠ, žiakov ZŠ,SŠ, ŠZŠ a študentov Fakulty priemyselných technológií v túžbe vyrobiť z odpadu nápaditý mod

Púchovské ekocentrum má novú miestnosť "U Krtka"

Vložil/a tamova.gabika dňa 07.02.2011

Už 5 rokov ubehlo a my stále sme mali túžbu mať znovu svoju miestnosť... Púchovské ekocentrum má už 11 rokov a veľa aktivít, výchovnovzdelávacích programov za sebou.

Ťažký je život konzultanta

Vložil/a Miroslava Piláriková dňa 26.01.2011

Keď som v roku 2010 po prvýkrát začala dobrovoľnícky pracovať ako konzultant Zelených škôl, zdalo sa mi to ako splnený sen.

Módna prehliadka z odpadového materiálu v ZŠ vo Veľkom Krtíši

Vložil/a Soňa Chlebničanová dňa 14.04.2010

Dňa 26.3.2010 mali žiaci zo Základnej školy na ulici Poľnej vo Veľkom Krtíši svoj „veľký deň“.